23.10.2012
(HoH)

Pardubice vezou tři body z Chomutova, rozhodla zkušenost

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice se mohou radovat ze třetí výhry v sezoně v řadě. Východočeši sice prohrávali v Chomutově 0:2, pěti brankami v řadě ale zcela otočili zápas a vezou z Podkrušnohoří třetí extraligovou výhru v řadě. Ta je poslala do elitní šestice v průběžné tabulce Tipsport extraligy.

Skóre v utkání Piráti Chomutov – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice po třetinách
1. třetina 2. třetina 3. třetina
2:2 0:0 0:3

Přitom začátek zápasu byl pro hosty jako ze zlého snu. Dvěma slepenými brankami v rozmezí 41 sekund vedli Piráti 2:0, Východočeši reagovali střídáním brankářů, před tři tyče se postavil Dušan Salfický.

„Chomutov měl výborný vstup do zápasu; vlítli na nás a spadlo jim to tam. My jsme se snažili tu situaci hlavně uklidnit, protože kdybychom dostali třetí gól, mohlo by být po zápase,“ vrátil se k nepovedenému začátku utkání trenér pardubických hokejistů Pavel Hynek.

Ještě v první třetině dokázali Pardubičtí vyrovnat stav. Nejprve se v čase 12:01 po parádním Krejčího pasu skrze chomutovskou obranu trefil Aleš Hemský, aby o 172 sekund srovnal Tomáš Zohorna na 2:2. Ten také dotáhl předchozí akci Davida Krejčí, když dorazil puk v nepřehledné situaci před brankou po předchozí střele borce s číslem 11.

„Důležité bylo, že jsme dokázali odpovědět, snížili jsme na 1:2 a byli zpátky v zápase. Ještě tu samou třetinu jsme srovnali a pak jsme čekali, bylo to o trpělivosti,“ konstatoval Pavel Hynek.

Druhé dějství branku nepřineslo, ale téměř čtyři a půl tisíce diváků v chomutovské aréně sledovalo vzrůstající tlak hostujícího celku. Ten kulminoval v závěrečném dějství, kdy Východočeši třemi brankami v řadě dovedli zápas do tříbodového vítězství.

„Třetí třetinu rozhodla naše větší zkušenost,“ doplnil ve svém hodnocení trenér HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Úřadující mistr tak poprvé v sezoně vyhrál třetí zápas v řadě za tři body.

Martin Bartek

Vítězné góly Martina Barteka

• 7. kolo: Karlovy Vary – Pardubice 1:2 po sam. náj.
  • 14. kolo: Pardubice – Třinec 5:4
  • 15. kolo: Chomutov – Pardubice

Vítěznou trefu si v čase 46:51 připsal Martin Bartek. Slovenský forvard se přitom radoval o chvíli dříve, kdy ranou z kruhu obstřelil brankáře Řehoře a podle názoru videoarbitra se kotouč odrazil od tyčky mimo brankové nebezpečí.

„Myslel jsem si, že to je gól, že to trefilo gumu za tyčkou. Ještě se mi to nestalo, naštěstí jsem dal gól hned v dalším střídání a vyhráli jsme,“ usmíval se střelec osmi pardubických branek v sezoně.

„Dlouho se čekalo, zda to gól bylo nebo ne. Trošku jsme vystydli, ale pak Radovan Somík tečoval vyhozený puk, odrazilo se to ke mně, snažil jsem se hned vystřelit a podařilo se,“ doplnil Martin Bartek.

FOTO: www.piratichomutov.cz