27.02.2015
(HoH)

Pardubice opět kosí marodka, v Plzni nastoupí dva nováčci

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice naskočí do utkání 51. kola Tipsport extraligy na ledě Plzně se dvěma premianty v sestavě: svou premiéru v A týmu Východočechů si odbyde dorostenecký obránce s útočnými sklony Ondřej Vála, poprvé v naší nejvyšší soutěži nastoupí v centru třetí formace Matouš Venkrbec.

Ondřej Vála Matouš Venkrbec
Ondřej VálaMatouš Venkrbec

Pardubická soupiska opět churaví. Zdravotní důvody nedovolily odjet do západočeské metropole Petru Čáslavovi, mimo hru je také Aleš Píša. Sedmým obráncem tak bude Ondřej Vála, věkem starší dorostenec.

Šestnáctiletý talentovaný zadák s výbornými fyzickými parametry (191 cm a 90 kg) odehrál v této sezoně tři zápasy za národní tým do sedmnácti let, ve starším dorostu u juniorů patří k nejproduktivnějším obráncům. Ondřej Vála je hotový univerzál, což prokázal ve čtvrtečním juniorském utkání: do něj nastoupil na beku, ale pak se v reakci na nepříznivý vývoj utkání posunul do útoku a proměněným sólem v prodloužení zajistil Pardubicím druhý bod.

V útoku nemohou trenéři počítat s Liborem Pivkem nebo Janem Semorádem, po operaci je Jiří Půhoný. Útočník Matouš Venkrbec nastupoval v reprezentačních týmech do osmnácti a dvaceti let. V této sezoně hrál v prvoligovém Prostějově, který pomohl zachránit: v pěti zápasech skupiny o udržení vstřelil dvě branky a na dalších osm nahrál.