20.12.2014

Nemusíme se stydět, řekl Lukáš Radil po prohře s Finy

SOČI / PARDUBICE — Nastoupil v první pětce a hned vstřelil gól. Lukáš Radil byl v utkání české hokejové reprezentace na Channel One Cupu proti Finsku pořádně vidět. Národní tým získal proti severskému soupeři bod po porážce 2:3 po samostatných nájezdech.

Celkové statistiky Lukáše Radila v reprezentaci
Zápasy Góly Asistence Body +/− Tr. minuty
10 3 3 6 4 2

„Je to velká škoda. Tenhle zápas jsme mohli uhrát. Za stavu 2:1 jsme měli šance, které jsme mohli proměnit a odskočit. Nájezdy jsou pak loterií,“ řekl pro www.isport.cz pardubický útočník po skončení utkání.

Podle něj byla česká hokejová reprezentace nejblíže výhře v této hokejové sezoně. „Hráli jsme docela dobře a nemusíme mít hlavy dole. Nemusíme se stydět. Zaměřili jsme se hlavně na zlepšení obrany, myslím, že to bylo docela vidět,“ pokračoval odchovanec pardubického hokeje.

Lukáš Radil nastoupil do utkání v první formaci spolu s Vladimírem Sobotkou a Romanem Horákem. Vzájemnou spolupráci i výrazné vytížení si samozřejmě pochvaloval. „Výborný zážitek, obrovské zkušenosti. Vedle obou to bylo super, já jsem byl spokojený. Stoprocentně mě tohle posouvá dál, když si můžu zahrát s takovými hráči,“ podotkl rodák z Čáslavi, který v čase 23:42 srovnával na 1:1.

Útočník #hcpce LUKÁŠ #RADIL vstřelil v dnešním utkání Channel One Cupu svůj třetí gól za @narodnitym. BLAHOPŘEJEME!

Fotka zveřejněná uživatelem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice (@hcpce),

„Vláďa Sobotka mi to dal super na stranu, já jsem pak gólmana prostřelil pod lapačku. Ani jsem v první chvíli nevěděl, že to prošlo. O to větší jsem pak měl radost,“ popsal svou třetí reprezentační trefu.

Další utkání sehrají čeští hokejoví reprezentanti v neděli 21. prosince 2014 od 12.00 hodin proti Rusku. Domácí tým dokázal na turnaji porazit Finsko 2:0 a Švédsko 3:2.

„Musíme do toho jít úplně stejně. Je potřeba se dívat na ty pozitivní věci, které se nám podařily a dál je zlepšovat. Třeba pak Rusy porazíme. Bude to těžké. Stačí se podívat na jejich soupisku, ta hovoří za všechno. Nastoupit proti hráčům jako je Ilja Kovalčuk, to je další obrovská zkušenost,“ doplnil Lukáš Radil.

Zdroj fotografie: www.cslh.cz