08.10.2012

Naši fanoušci jsou skvělí, chválí publikum Aleš Hemský

PARDUBICE — Radost pohledět. Souhra první formace Aleš Hemský – David Krejčí – Jan Starý je excelentní, i díky ní dokázali hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vyhrát oba víkendové zápasy a připsali si šest bodů do extraligové tabulky.

Že to duu Aleš Hemský – David Krejčí půjde na jedničku, to bylo jasné hned, stačí si jen vzpomenout na jejich společné působení v reprezentaci. Jan Starý ke dvěma šikulům perfektně zapadl, odvádí velecennou práci na levém křídle.

„Snad jsme setřásli bídu z posledních kol a budeme hrát jenom lépe,“ věří Aleš Hemský, který v neděli šestou brankou do liberecké sítě uzavřel pardubické gólové představení.

„Těším se teď víc na zimák, mám z hokeje hned větší radost. Hlavně hrajeme dobře z obranného pásma do útoku, líp si to házíme. Přichází víc šancí, častěji se dereme do branky a celá naše hra je všeobecně lepší,“ pokračuje pardubický odchovanec.

Aleš Hemský

Aleš Hemský v letošní sezoně

• 6 zápasů
  • 2 góly
  • 2 asistence
  • 4 kanadské body
  • −4 v hodnocení +/−
  • 4 trestné minuty

Zlepšení nastalo na všech postech. Útok je produktivnější, defenzíva funguje lépe… „Podstatné je, že výborně chytá Dušan Salfický. To je další důvod, proč vyhráváme. A dík patří i fanoušků, jsou skvělí, tohle moc často v NHL nezažijete. Tam na vás buď bučí, anebo mlčí,“ říká dobře naladěný útočník HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Ten má radost, že do pardubického týmu skvěle zapadl David Krejčí. „Určitě nás zdvihl, je vidět, jak chytrý je to hráč. Nemusíme si ani nic říkat, vím přesně, co od něj můžu očekávat. Vypracujeme si dostatek šancí, ještě by to chtělo častěji proměňovat, Mohli jsme dát větší počet gólů, chce to víc střelby,“ přemýšlí.

Jakmile vyjede první eskadra na led, je to solidní „tóčo“. „S Davidem jsem hrál i v reprezentaci, umíme se najít. V NHL centr hraje většinou dozadu, tady se spíš vrací levé křídlo. Ale Krejča hraje spíš to, co v NHL, na co jsme oba zvyklí. Je tady i pro beky, rozdává puky do stran, to mi vyloženě vyhovuje. Souhra funguje parádně,“ s úsměvem konstatuje Aleš Hemský.

Ten nezapomíná vyzdvihnout i přínos Jana Starého, který oba borce perfektně doplňuje svou pracovitostí. „Udělá přesně tu práci, kterou lidi moc nevidí. Bez takových hráčů byste nic neuhráli, to si můžete vepředu šmrdlat jak chcete a stejně dostanete šest gólů. Škoda, že nedává šance, ale nepochybuju o tom, že tu smůlu prolomí,“ chválí svého spoluhráče s číslem 23.

Nálada v pardubické kabině po dvou výhrách zcela logicky stoupla. „Z hokeje má člověk hnedka větší radost. Jsem zvyklý na nepohodu z Edmontonu a moc dobře vím, jaké to je mít zkaženou z hokeje,“ říká Aleš Hemský.

„Musíte šlapat dál, začít u sebe, držet pohromadě a makat. My teď musíme jet dál, dvěma vyhranými zápasy nic nekončí, nemůžeme se zastavit, abychom znovu padli do krize,“ vyhlašuje do blízké budoucnosti hráč s číslem 83.