17.12.2012

NHL začne, myslí si David Pospíšil

PARDUBICE — Dvojice Aleš Hemský – David Krejčí snesla přísnější měřítka na Channel One Cupu, na kterém česká hokejová reprezentace nebodovala. Oba borci jsou ostatně výrazně vidět i v Pardubicích. „Tahle dvojka se jako jediná dostávala na víkendovém turnaji do šancí,“ glosoval pro Český rozhlas Pardubice nejen poslední vystoupení české hokejové reprezentace David Pospíšil.

Pardubický odchovanec ocenil výkon pardubických hokejistů v dresu české reprezentace. „Tihle dva dokázali přečíslit soupeře a střelecké možnosti. Že je neproměnili, to je věc jiná. Já bych tyto dva hráče vyzdvihl, že splnili to, s čím tam jeli. A to, že měli být ofenzivním motorem týmu. U nich vázla pouze produktivita,“ poznamenal.

Už ve středu se opět naplno rozjede Tipsport extraliga. Do ní se Pardubice vrátí s bilancí dvou výher a jedné prohry z posledních třech utkání. „Pardubice začaly hrát ze zabezpečené obrany, takže se zlepšily. To ukázal zápas v Plzni před pauzou. Takhle nějak by to mělo vypadat. Takhle se tým odráží k lepším výsledkům,“ řekl David Pospíšil.

„Tým to vzadu zavře a bude čekat na šanci. Ona nepřijde hned, ale pokud hráči tomuto systému věří, tak se výsledky dostaví, protože kádry v extralize jsou podobné. Je to jen o hlavě a chtít pracovat pro něco, čemu věřím,“ pokračoval bývalý pardubický hokejista.

Podle něj hráči moc dobře vědí, co mají dělat. „Otázkou je, zda k tomu přidají něco navíc, aby se z krize dostali. Hokej není tak složitý, je to o tom přesvědčit hráče a donutit je, aby dělali,“ nechal se slyšet současný asistent trenéra prvoligového Hradce Králové.

Od začátku sezony se nejen v české nejvyšší soutěži přetřásá často téma výluky v NHL. Jednoznačně platí, že dvojice Aleš Hemský – David Krejčí pravidelně boduje a střílí důležité branky.

„Pokud Aleš Hemský s Davidem Krejčím odejdou, tak tým může jít nahoru, neboť spousta hráčů nemá svůj prostor na ledě a minuty jim chybí. Na každého hokejistu to sedne, to jsou věci spojené s psychikou. Každý hráč v extralize toto v sobě má, během týdne to ale každému dojde a vrátí se do svých kolejí. Pokud Pardubice dokázaly hrát vloni na špičkové úrovni, nevidím důvod, proč by to nedokázaly letos i bez dvojice Aleš Hemský – David Krejčí,“ uvedl David Pospíšil.

Hokejový expert ale vidí jednoznačný přínos zmíněné dvojice. „Oni se starají o čtyři pětiny produktivity týmu, pokud góly nedají, tak mužstvo těžce vyhrává. Ale to se může změnit, sílu odpovědnosti na sebe ucítí hráči, co vloni góly dávali a připravovali je, mohou rozhodovat zápasy. Kluci si uvědomí, že teď je to pouze na nich a že musí hrát tak a tak,“ uvedl.

Samozřejmě v případě odchodu obou borců může nastat i opačná situace… „Může to sklouznout i do totální deprese, ale to se nedá předpokládat, to je prostě vývoj a ten se dá sledovat, ne předvídat,“ řekl David Pospíšil.

Bývalý hokejista Pardubic si myslí, že NHL v této sezoně začne. „Poté, co na sebe začaly obě strany podávat žaloby, se rozeběhne. Vstupují do toho další lidé a subjekty. Teď už se to někam pohne, teď je to americká záležitost týkající se nejen ledního hokeje. Asi budou obě strany natlačeny do toho, aby se začalo hrát,“ doplnil.