13.10.2014

Mládež se dere vzhůru, její nástup chválí i Miroslav Přerost

PARDUBICE — Všechny tři akademické týmy HC ČSOB Pojišťovna Pardubice hrají ve svých soutěžích v horních polovinách tabulky, daří se také posouvat hráče výše. Tento pozitivní fakt neunikl ani pozornému trenérovi reprezentace do dvaceti let Miroslavu Přerostovi. „Pardubice jsou tradiční klub, který by měl vychovávat hráče pro český hokej. Jsme rádi, že se to opět daří a že se tak bude dít i do budoucna,“ řekl.

V A týmu pravidelně hrají junioři Jan Ščotka a Daniel Voženílek, třetím centrem je věkem starší dorostenec Michael Špaček. „Kvalitních hráčů ročníků juniorské kategorie je poměrně mnoho, záleží i na pardubických mladících, zda se protlačí pro světový šampionát, který je kalendářně jako první,“ pokračoval Miroslav Přerost.

Kouč juniorského reprezentačního týmu přijel na východ Čech na seminář trenérů Akademie ČSLH, kterého se kromě pořádajícího oddílu zúčastnili trenéři z Liberce a Jihlavy. „Každé takové setkání má konkrétní téma, neboť spektrum problémů je velmi široký. Řešili jsme herní systém hráčů na úrovni akademických kategorií a jeho rozvoj,“ doplnil pro klubový YouTube kanál.