14.09.2014
(HoH)

Mladá Boleslav hrála výborně, shodli se Pardubičtí

PARDUBICE — Druhý venkovní zápas na startu nové extraligové sezony se hokejistům HC ČSOB Pojišťovna Pardubice povedl. Východočeši dokázali obrat o všechny body nováčka z Mladé Boleslavi, který v pátek zvítězil ve Zlíně.

Mladá Boleslav v utkání potvrdila, že nemíní hrát druhé housle, ba naopak! Středočeši se snažili hrát aktivně a vytrvale narušovat pardubickou rozehrávku. „Viděli jsme mladoboleslavské utkání ve Zlíně, takže jsme si byli vědomi síly domácích a připravovali jsme se na něj. První třetina se nám až na gól a pár situací vůbec nepovedla,“ hodnotil nakonec vítězný duel asistent trenéra HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Miloš Říha.

Ve druhém dějství nejprve domácí vedli 2:1, Pardubice ale zvládly zápas otočit a podržet si jej. „Postupně jsme dokázali zareagovat na hru domácích a zamezili jsme rychlým útokům a nátlakové hře Mladé Boleslavi. Závěr nám zkomplikovalo vyloučení, v oslabení jsme inkasovali gól na 3:4. Ale jinak si myslím, že jsme s ohledem na výkon ve druhé a třetí třetině vyhráli zaslouženě,“ doplnil pardubický trenér.

Jan Starý: Mladá Boleslav hrála velmi dobrý hokej

Minulou sezonu dohrával v Mladé Boleslavi útočník Jan Starý, který pomohl středočeskému klubu k návratu do nejvyšší soutěže. „Oproti loňsku obměnila spíše obranu, první tři lajny zůstaly. Podle mě hrála podobný systém jako vloni, jen ho doplnila o další hráče, kteří jej drží. Středočeši hrají fakt dobře,“ chválil pardubický odchovanec.

Podle něj bude Mladá Boleslav velmi nepříjemným protivníkem pro každého. „Těžko se to hodnotí po dvou kolech, ale Mladá Boleslav hrála opravdu dobrý hokej, uvidíme, jak jí to půjde dál a jak jí vydrží forma,“ doplnil nejproduktivnější hráč Pardubic v začínající sezoně.