20.12.2012
David Záruba, Jan Hrabal

Měli jsme hrát chytřeji, smutnil David Krejčí

KLADNO — V sezoně 2003/2004 působil v Kladně, odehrál 50 zápasů za tamní juniorku, ve kterých vstřelil 23 branek a na 37 nahrál. Poté odletěl do zámoří a nastartoval zde svou skvostnou kariéru, kterou ozdobil ziskem Stanley Cupu a titulem nejlepšího střelcem a nejproduktivnějšího hráče play off v sezoně 2010/2011.

Letošní statistiky Davida Krejčího
Zápasy Góly Asistence Body +/− Tr. minuty
23 16 11 27 3 20

„Na Kladno jsem se těšil, zažil jsem tady výborný rok. Věřil jsem, že tu teď uspějeme. Ve třetí třetině to docela i vypadalo, ale prohráli jsme, což mě mrzí,“ řekl David Krejčí po skončení utkání.

Střelec dvou branek středečního večera ocenil výkon brankáře Růžičky. „Ve druhé třetině nás hodně podržel, chytil dva nájezdy Tomáše Plekance, vychytal i přesilovku pět na tři, ale nepovedlo se to. Ve třetí třetině jsme to měli dobře rozehrané, dvakrát jsme vedli, ale zbytečnými chybami jsme se o výhru připravili. Ty se nesmí stávat. Měli jsme hrát chytřeji,“ pokračoval.

David Krejčí se prosadil v Kladně dvakrát, vstřelil branky v časech 43:10 a 43:48. „Mně je jedno, kolik dám gólů, my jsme nevyhráli a to je stěžejní,“ doplnil s tím, že Pardubice byly tentokrát blízko výhře. „Doma naposledy nás Kladno jednoznačně přehrálo, i když jsme dali šest gólů. Tentokrát jsme si porážku zavinili sami. Zbytečně jsme přemýšleli a na to jsme bohužel doplatili. Mohli jsme si odvézt určitě nějaký bod, takhle jedeme s prázdnou,“ uzavřel David Krejčí.