18.04.2015
Jan Hrabal, Sanny Muharem

Lukáš Radil sehrál životní zápas, čtyřmi body srazil Švédy!

UMEÅ / PARDUBICE — Dvě vstřelené branky a dvě gólové nahrávky – to je parádní vizitka. Česká hokejová reprezentace v utkání Euro Hockey Tour porazila v Umee Švédsko 4:1 a pod všechny góly se podepsal pardubický odchovanec Lukáš Radil.

Ve svém dvacátém utkání za českou hokejovou reprezentaci útočník HC ČSOB Pojišťovna Pardubice doslova explodoval: na první dva góly nahrál, pak oba vstřelil. Bilancí 2+2 se nemůže pochlubit ani v Tipsport extralize!

Čtyři body zaznamenal Lukáš Radil pouze v jediném duelu v naší nejvyšší soutěži, kdy v říjnu roku 2014 Pardubice porazily Karlovy Vary 6:3 a vytáhlý forvard v něm zaznamenal čtyři gólové nahrávky.

„Byl to můj nejlepší zápas v reprezentaci a asi i životní,“ přiznal Lukáš Radil po utkání ve Švédsku, na které určitě nikdy nezapomene.

I když s Janem Buchtelem a Petrem Koukalem nastupoval ve čtvrtém útoku, tak se prosadil nejvíce. „S klukama v útoku jsme si skvěle sedli. S Honzou jsem hrál odmala a Petr je super centr, ten si rozumí s každým. Dnes nám to klaplo a spadlo nám tam úplně všechno,“ usmíval se čtyřiadvacetiletý útočník.

Při zakončení jsem si věřil…

Český národní tým se na severu Švédska prezentoval nápaditou a aktivní hrou směrem dopředu. Hosté navíc skvěle bruslili, což činilo Seveřanům velké problémy. Čechům se navíc povedlo domácí přestřílet 30:24, to také není k zahození.

„To byla taktika. Říkali jsme si, že po nich budeme chodit, a vyšlo to. Švédsko je výborný soupeř, tahle výhra se hodně počítá,“ spokojeně konstatoval Lukáš Radil.

Čáslavský rodák nejprve v 51. minutě zvyšoval na 3:1 pro český výběr, cennou výhru stvrdil přesnou střelou do prázdné brány Švédů v čase 58:49. Vraťme se ale k první trefě, která byla excelentní: Lukáš Radil dostal ideální pas do jízdy, vletěl do útočného pásma, potáhl si puk do kruhu a velepřesnou ranou se trefil přesně pod horní tyčku.

„Po Zaťovičově gólu, který to udělal parádně, jsem si říkal, proč to nezkusit. Už když jsem si puk vzal, tak jsem si na zakončení věřil. Jsem rád, že to vyšlo,“ usmíval se Lukáš Radil.

Soudě dle statistik nejlepší zápas mezi dospělými by mu mohl pomoci v boji o nominaci na mistrovství světa, které začíná již za dva týdny. „Na to vůbec nemyslím. Jsem rád za každý zápas za národní tým. Pro mě je každý reprezentační start super. Zatím jsme v přípravě neprohráli a doufám, že to tak půjde dál,“ uzavřel spokojený forvard po svém fantastickém výkonu.