07.01.2015

Klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice si pojistil své hráče

PARDUBICE — Hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice uzavřel nové kontrakty se svými hráči. Dlouholeté smlouvy s východočeským klubem podepsali Lukáš Nahodil, Jan Starý a Tomáš Kaut. Klub tak může počítat s kostrou své ofenzívy i v příštích sezonách.

„Jsme rádi, že se nám podařilo s těmito hráči prodloužit vzájemnou spolupráci. Jan Starý je naším odchovancem a Lukáš Nahodil s Tomášem Kautem u nás působí delší dobu,“ řekl sportovní manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Dušan Salfický.

Lukáš Nahodil se letos pevně probojoval do pardubické sestavy a podepsal víceletý kontrakt. „V minulých sezonách se Lukáš sice tolik neprosazoval, ale letos naplno prokazuje své kvality. Lukáš je technickým hráčem a řídí z pozice centra produktivitu druhého útoku,“ prohlásil Dušan Salfický.

Zkušený forvard Jan Starý bude také v příštích sezonách působit v mateřském klubu. „Honza sice minulý ročník dohrával v Mladé Boleslavi, ale o svou šanci v Pardubicích si řekl kvalitními výkony v přípravných zápasech a posléze také v průběhu extraligy. Je naším odchovancem a jsme rádi, že bude pokračovat v našem klubu,“ řekl sportovní manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Útočník Tomáš Kaut, který poslední sezony odehrál v Třebíči, se zapracoval do pardubické sestavy. „Tomáš si svou pracovitostí zasloužil stálé místo v základní sestavě, ale i tak od něj očekáváme v příštích sezonách, že se začne více prosazovat,“ uvedl Dušan Salfický. Klub získal také na přestup dva mládežnické reprezentanty ze Žďáru nad Sázavou. Pardubický dres budou oblékat obránce Ondřej Trejbal a útočník Martin Kaut, mladší bratr Tomáše z A týmu.