13.04.2014

Karel Vejmelka: Náš tým má obrovskou morální sílu

PRAHA — Dva zástupce bude mít klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice na blížícím se mistrovství světa hráčů do osmnácti let. Brankář Karel Vejmelka má za sebou povedenou sezonu v juniorském mančaftu, během ní nakoukl i do A týmu. Spolu s ním jede na sever také útočník Michael Špaček.

„Je pro mě čest, že mohu reprezentovat na mistrovství světa. Máme zodpovědnost za český mládežnický hokej, sezona byla na turnajích docela úspěšná, chceme udělat všechno pro to, abychom to potvrdili i na šampionátu,“ řekl sedmnáctiletý brankář.

„Naším cílem je přivézt medaili, chceme skončit co nejvýše,“ pokračuje Karel Vejmelka, který v této sezoně odchytal za reprezentaci do osmnácti let sedm utkání.

Michael Špaček

Splnil se mi sen, přiznal útočník Michael Špaček

Den před sedmnáctými narozeninami obdržel nádherný hokejový dárek – dozvěděl se, že v sedmnácti letech si zahraje na mistrovství světa hráčů o rok starší kategorie. „Je to pro mě obrovská čest. Povedly se mi poslední turnaje, tušil jsem, že by to mohlo vyjít. Uděláme všechno pro to, abychom uspěli,“ řekl sedmnáctiletý forvard Michael Špaček. Více zde.

Věkově sice spadal v sezoně 2013/2014 do staršího dorostu, ale odchytal naprostou většinu zápasů za juniorský tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice s průměrem 2,57 inkasovaného gólu na zápas a úspěšností zákroků 93,08 %.

Vzhledem k tomu, že Pardubice hrály ve druhé polovině tabulky a v juniorské soutěži padá více branek, jedná se o výborné statistiky.

„Z mého pohledu to nebyla špatná sezona, osobně se mi docela dařilo. Chybí ale týmový úspěch: do play off chyběly dva body, to mě stále mrzí a kazí pocit z jinak povedeného ročníku,“ ohlédl se za posledními měsíci.

Ale zpět k následujícím dnům: česká hokejová reprezentace do osmnácti let odletěla do Finska v neděli před polednem. V pondělí večer sehraje přátelské utkání se Švédskem, šampionát pro ni začíná pátečním utkáním proti Dánsku, na které naváže sobotní duel se Spojenými státy americkými.

Jsme za rádi za možnost reprezentovat pardubický klub

„Morálně rozhodně máme na to přivézt medaili. Uvidíme, jak na tom budeme po fyzické a psychické stránce. Uvědomuji si, že nepatříme mezi největší favority, ale máme opravdu silný tým, který může překvapit,“ zdůraznil Karel Vejmelka.

Reprezentační výběr to podle něj několikrát v sezoně prokázal. „V této sezoně se nám několikrát získat zápas v posledních minutách. Máme obrovskou víru v sebe sama a potvrdilo se to v několika zápasech. Věřím, že to zúročíme i v Lappeenrantě,“ řekl pardubický gólman, jenž by měl plnit roli týmové dvojky.

„Je super, že se mnou jede i Michael Špaček. Jedeme dva z jednoho klubu, Michael je navíc o rok mladší, je to určitě veliká odměna pro něj. Bereme to tak, že máme možnost reprezentovat pardubický klub. I proto chceme udělat co nejlepší výsledek a potěšit tak i naše fanoušky,“ dodal Karel Vejmelka.