02.08.2014
(HoH)

Juniorský turnaj vyhrál Liberec, bronz získaly Pardubice

PARDUBICE — Patnáctý ročník juniorského turnaje O pohár primátora města Pardubic ovládli mladíci z Liberce, když ve finále dokázali zdolat Olomouc 2:1 po samostatných nájezdech, Pardubice vybojovaly třetí místo.

Patnáctý ročník turnaje O pohár primátora města Pardubic se nově hraje systémem play off. Ranní semifinále lépe zvládli olomoučtí a liberečtí junioři, kteří vyhráli a zahrají si večerní finále. V duelu o třetí místo od 15.30 hodin se utkají Pardubice proti Zlínu.

Východočeši nestačili v ranním duelu na Olomouc 1:6, jediný gól Východočechů vstřelil útočník Daniel Voženílek, jenž pouze snižoval na 1:2. Druhý duel Liberce se Zlína rozhodla větší produktivita Severočechů, v jejichž dresu vstřelil svůj životní gól Daniel Hrníčko, jenž uzavřel skóre ala Mikael Granlund při přesilovce pět na čtyři.

Souboj o třetí místo zvládly lépe Pardubice díky hattricku útočníka Daniela Voženílek. Centr první formace vstřelil úvodní dvě branky duelu, navíc na začátku třetí třetiny vstřelil vítěznou branku.

Finálový zápas našel vítěze až v samostatných nájezdech. Liberec v utkání o zlato vedl, Olomouc ale dokázala srovnat krok. V penaltách se dařilo brankářům, rozhodující trefu zaznamenal Josef Huňa.

Výsledky turnaje

1. zápas, sobota 2. srpna 2014 od 8.00 hodin:
HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE – HC OLOMOUC 1:6 (0:2, 1:2, 0:2).
Branky a nahrávky: 24:55 Voženílek (Kusý) – 0:34 Beták (Jergl), 17:39 Pavlovský, 36:50 Jergl (Konečný), 38:59 Markl (Bauer), 41:03 Jergl (Pavlovský, Ostřanský), 43:14 Beták (Ostřanský).
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Husár – Petira, Pilný, Ščotka, Nedbal, Bažant, Adam, Franc, Procházka – Pipek, Chvojka, Bureš – Kusý, Krajňák, Voženílek – Velinský, Panna, Kysela – Hlaváček, Musil, Vyskočil.
HC Olomouc: Slezák – Kašner, Hryciow, Brandýs, Jeglič, Sikora, Tomek, Jergl, Beták, Ostřanský, Bauer, Pavlovský, Markl, Melichárek, Ministr, Janás, Vrána, Konečný.

2. zápas, sobota 2. srpna 2014 od 10.30 hodin:
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – PSG ZLÍN 5:1 (0:0, 3:1, 2:0).
Branky a nahrávky: 25:17 Král, 29:36 Babec (Paločko, Jedlička), 35:51 Jedlička (Kalfiřt), 51:02 Hrníčko (Kalfiřt, Beránek), 56:44 Hrníčko (Kalfiřt) – 39:59 Macharáček.
Bílí Tygři Liberec: Hosnedl – Zedek, Mrázek, Pálek, Arlt, Tužický, Beránek, Haňa, Havlas, Král, Hrníčko, Kalfiřt, Patočko, Jedlička, Babec, Janele.
PSG Zlín: Haloda – Kobylík, Řezáč, Macharáček, Procházka, Žabčík, Kužílek, Talán, Velčovský, Haničinec, Hlaváč, Dalajka, Vyoral, Karola, Hořanský, Jirušek, Hrazdíra, Valášek, Pavlůšek, Hradiš, Zaremba, Medek.

Zápas o třetí místo, sobota 2. srpna 2014 od 15.30 hodin:
HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE – PSG ZLÍN 5:3 (2:2, 1:0, 2:1).
Branky a nahrávky: 3:03 Voženílek, 11:30 Voženílek (Chvojka, Pipek), 28:28 Barkóci (Hlaváček), 46:25 Voženílek, 57:34 Chvojka (Voženílek) – 6:13 Hladiš (Hořanský, Zaremba), 17:24 Hořanský (Zaremba), 40:24 Řezáč (Hořanský).
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: F. D. Petric – Adam, Vácha, Nedbal, Ščotka, Procházka, Franc, Kalous, Bažant – Pipek, Voženílek, Chvojka – Kusý, Krajňák, Panna – Hlaváček, Velinský, Bureš – Havrda, Musil, Barkóci.
PSG Zlín: Haloda – Kobylík, Řezáč, Macharáček, Procházka, Žabčík, Kužílek, Talán, Velčovský, Haničinec, Hlaváč, Dalajka, Vyoral, Medek, Hořanský, Jirůšek, Hrazdíra, Valášek, Pavlůšek, Hladiš, Zaremba.

Finále, sobota 2. srpna 2014 od 18.00 hodin:
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC OLOMOUC 2:1 po sam. náj. (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0).
Branky a nahrávky: 31:59 Jedlička (Mečíř, Huňa), rozhodující samostatný nájezd Huňa – 46:39 Bauer (Jergl).
Bílí Tygři Liberec: Hosnedl – Mrázek, Arlt, Klinger, Tužický, Beránek, Mečíř, Paločko, Janek, Král, Šír, Huňa, Bevák, Heřmánek, Vondráček, Jedlička, Kratochvíl.
HC Olomouc: Urbisch – Brandýs, Rašner, Tomek, Hriciow, Sikora, Jeglič, Jergl, Ostřanský, Janás, Beták, Bauer, Konečný, Markl, Vrána, Melichárek, Ministr, Pavlovský.

Konečné pořadí XV. ročníku turnaje O pohár primátora města Pardubic

1. Bílí Tygři Liberec