03.04.2014

Jsem vděčný za šanci reprezentovat, říká Tomáš Zohorna

PARDUBICE — Nominace do reprezentace jej velmi potěšena, sám ji nečekal, stala se však realitou. Útočník HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Tomáš Zohorna se dočkal prvního pozvání do národního týmu, věří, že se prosadí.

Letošní statistiky Tomáše Zohorny
Část Zápasy Góly Asistence Body +/− Tr. minuty
Základní část 52 18 19 37 −8 104
Play off 10 2 6 8 3 10

„Nominaci do reprezentace jsem nečekal, jsem za ni velmi rád a moc mě potěšila. Budu jen doufat, že mi trenér dá šanci a naskočím do zápasu,“ řekl pardubický útočník. Tomáš Zohorna si prošel mládežnickými výběry, v sezoně 2007/2008 odehrál sedm utkání v reprezentaci do dvaceti let.

Mohlo vám pomoci, že jste se v předkole play off mohl ukázat současnému trenéru reprezentace Vladimíru Růžičkovi?
„Něco na tom může být. Viděl nás pět zápasů, měli jsme možnost mu se ukázat. Snad to pomohlo k naší nominaci, jsem rád. Věřím, že budu moci prožívat nadšení, že mohu nastoupit za reprezentaci. Snažím se hrát nejlépe, jak umím. Věřím, že trenéru Růžičkovi se to bude líbit a budu platným členem týmu.“

Máte za sebou výbornou klubovou sezonu, až na vysoký počet vyloučení…
„Uvědomuji si moc, že jsem nasbíral příliš trestů, udělal jsem mnoho zbytečných faulů, za to jsem na tuhle sezonu naštvaný, to se nesmí opakovat. Je třeba srazit tahle čísla alespoň na polovinu. Hodně mě to mrzí, s tím určitě nepojedu na národní tým, tohle si nemohu dovolit.“

Tomáš Zohorna

Ale v součtu máte za sebou stejně parádní sezonu, že?
„Jsem rád, že jsem získal tolik bodů a hlavně, že jsem dostal tolik prostoru na ledě, cítím velikou důvěru od trenéra. Pořád hraji – přesilovky i oslabení. Je to něco jiného než v předchozích letech, kdy jsem měl polovinu času na ledě oproti letošním dvaceti minutám za zápas. Čím více je člověk na ledě, má více šancí vstřelit branku nebo vymyslet útočnou akci.“

Trenéři vám ohromně věří, jste nejvytíženějším útočníkem Pardubic. Vnímáte to?
„Jsem za to velmi rád. Takový čas bych si vždy přál mít a teď se to splnilo.“

Nejste přece jen unavený po takové porci?
„Oproti loňsku je to jiné, opravdu jsem na ledě strávil více času, Slavia nám v předkole vzala hodně sil. I tak si myslím, že proti Třinci jsme měli šanci, měli jsme hrát na ně trochu jinak.“

Stres nechávám v Pardubicích

V reprezentaci jste nováčkem. Nepůjdete si pro rady za věkem mladšími spoluhráči Tomášem Noskem a Lukášem Radilem?
„Tak teď jsme nováčky prakticky všichni, když má reprezentace nového trenéra. Jsem starší, ale věk nebude hrát roli, důležité budou výkony, pouze ty mi dají šanci.“

Tomáš Zohorna

Jak vidíte své šance na účast na mistrovství světa?
„Šance je vždycky nějaká… Já jsem rád, že mohu trénovat s národním týmem, toho si vážím. Určitě má trenér Růžička nějaké plány, já se jedu ukázat a uvidíme, jak to dopadne. Když budu mít veliké štěstí, tak si zahraji i nějaké zápasy. Za každý budu vděčný.“

Zkrátka protáhnout si sezonu a užít si její úplný závěr, že?
„Něco na tom bude. Máme po klubové sezoně, teď mám to štěstí jet na reprezentační sraz. Nějaké nervy ale mít budu, přece jen to je poprvé. Stres ale nechám v Pardubicích, pojedu si to spíše užívat.“

Ale v Havlíčkově Brodě byste si v polovině dubna rád zahrál v dresu české reprezentace, že?
„To jsme si hned doma říkali, že by to bylo super si zahrát za národní tým ve městě, kde jsem vyrůstal. Kdyby se to povedlo, byl bych nadšený.“