Jiří Vašíček: Děkujeme všem fanouškům za podporu!

4.3.2013 | Jan Hrabal

PARDUBICE — V čase 55:15 a pak dvě minuty trnul na trestné lavice. Na ní však pobyl celé dvě minuty a pak se společně se svými spoluhráči a fanoušky mohl Jiří Vašíček radoval z prvního skalpu Kladna v předkole play off České pojišťovny.

„Lepší je výhra o gól, i když teď to vlastně bylo o dva. Takový zápas ukazuje sílu mužstva. Zažil jsem play off, kdy jsme nejprve dostali 0:8 a pak vyhráli a o tom to je. Teď jsme to urvali a musíme jet dál,“ vyprávěl po zápase urostlý zadák.

Začněme koncem. Jak vám bylo na trestné lavici v závěrečných minutách po vašem vyloučení?
„Dobře rozhodně ne. Chceme dohrávat hráče na modré čáře a bohužel to rozhodčí posoudil jako faul kolenem. Nebylo mi nejlépe…“

ČEZ Arena

Přijďte povzbudit!

První zápas sledovalo v ČEZ Areně téměř 8500 diváků. Přijďte povzbudit hokejisty HC ČSOB Pojišťovna Pardubice ve čtvrtém utkání série předkola play off.

Předprodej vstupenek pokračuje v úterý 5. března 2013 od 8.00 do 13.00 hodin (konec rezervací permanentek)a od 14.00 do 18.15 hodin. Vstupenky si můžete rovněž zakoupit ONLINE!

Nakonec jste ale třetí duel s Kladnem získali na svou stranu. V čem byl největší rozdíl oproti zápasům na jejich stadionu?
„Doma jsme inkasovali pouze jednou, kdybychom to tehdy udrželi, tak jsme vyhráli. Hráli jsme více bojovněji, do naší hry jsme dali více srdíčka, jak se říká. Řekli jsme si, že jim to nemůžeme dát 3:0, snad bude série ještě dlouhá a do Kladna se vrátíme.“

Pomohly vám hodně zaplněné tribuny ČEZ Areny?
„Fanoušci tady jsou super, přišel skoro plný dům. Doufali jsme v obrovskou podporu, potřebovali jsme povzbudit, to se stalo a mockrát děkujeme!“

Skvěle zachytal Martin Růžička, že?
„Rozhodně! On mě zápasovou pauzu, ale inkasoval pouze jednou a měl tam spoustu důležitých zákroků, které nás podržely. Díky němu jsme získali zápas na naši stranu. Podal super výkon.“

Máte nůž na krku, na druhou stranu jste na to v této sezoně už zvyklí, že?
„Hrajeme takhle dlouho… Teď je to ale něco jiného, jsme zápas od vyřazení. Teď se musí ukázat charakter mužstva, že se nevzdáváme. V úterý to musíme urvat a vrátit se do Kladna, tam se může stát cokoliv.“

Kladno bude chtít vyhrát, to je jasné…
„Na naší straně musí zůstat bojovnost. Musíme hrát stejně zezadu jako v pondělí, abychom dostali co nejméně branek. Snad dáme více gólů než soupeř.“