22.04.2012

Jiří Cetkovský pomohl skolit Vítkovice, teď prožívá skvělé pocity

PARDUBICE — Blízko vypadnutí byli hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice už ve čtvrtfinále s Vítkovicemi, nakonec se mohou opájet slastnými pocity ze zisku mistrovského poháru. Čtyři góly vstřelil ve vyřazovacích bojích útočník Jiří Cetkovský, který pomáhal rozrážet obranné valy soupeřů.

Jiří Cetkovský v letošním play off České pojišťovny
Část Zápasy Góly Asistence Body +/− Tr. min.
Čtvrtfinále 7 0 1 1 0 4
Semifinále 6 1 1 2 −2 8
Finále 6 3 1 4 −1 8

Ten moment má každý fanoušek pardubického hokeje před očima. Sedmý zápas čtvrtfinále play off České pojišťovny a už to tak vypadá, že Východočeši nedotáhnou jednobrankové manko, Vítkovice vedly 4:3 a tak nějak kontrolovaly závěr zápasu.

Jenže Pardubice půl minuty před koncem srovnaly. Po rychlém vpádu do pásma vznikla před brankářem Málkem mela, puk v ní sklepl Jiří Cetkovský a vše dokonal Martin Bartek – 4:4! „To byla z prdele klika, jak se říká,“ usmíval se nejvyšší útočník v pardubické sestavě.

„Tam jsem to chytil a Martin to dostal do brány. Co se dělo potom, bylo něco úžasného,“ nechal se slyšet Jiří Cetkovský. Ten se ve čtvrtfinále gólově neprosadil, své trefy si schoval do semifinálových (1) a finálových bojů, kde se prosadil třikrát.

V souboji o zlato Pardubice porazily Kometu Brno 4:2 na zápasy. „Prožívám fantastické pocity. Už den před čtvrtečním zápasem jsem věřil, že to dotáhneme do úspěšného konce. Věděl jsem, že jsme lepší,“ sebevědomě prohlásil hráč s číslem 94.

Oslavy? Tři dny!

Celý souboj mezi dvěma hokejovými baštami ho uhranul. „Myslím si, že to patřilo k nejlepším finále za posledních deset let. Střetla se dvě hokejová města, která žila soubojem o mistrovský pohár. Mám velikou radost, že jsme ho získali my,“ poznamenal.

Pardubice v sérii vedly 1:0, pak ale Kometa dokázala dvakrát vyhrát. Východočeši odpověděli třemi výhrami v řadě a pod Zelenou bránu přivezli po dvou letech zlatavý skvost. „Obrovskou osobní radost mám z pátého utkání, když jsem, dá se říci, vstřelil vítězný gól,“ řekl Jiří Cetkovský.

„Klíčový zápas byl od prvního do šestého utkání. Nikdo nechtěl prohrát, my jsme měli více štěstí, i já vstřelil nějaké branky, to je z mého pohledu fantazie. Jsem rád, že jsme to zvládli. Víte co, buď to máte, nebo nemáte. Letos to máme my, za rok to může mít někdo jiný, nebo to můžeme obhájit! Je to sport…“ usmíval se dobře naladěný takřka dvoumetrový golem.

Jiří Cetkovský si oslavy mistrovského titulu užívá. „Manželka mi dovolila slavit tři dny, ale já ji neposlechnu a budu slavit čtyři dny,“ smál se nahlas. „Dva dny je málo, tři dny je dost, ale čtyři víc,“ pokračoval zvesela.

Proč Pardubice vyhrály a stávají se aktuálně nejúspěšnějším klubem? „Za pět šest let je osa týmu takřka stejná a vždycky přijde pár kluků a ti nás doplní. Je vidět, že to funguje. Každý máme ale rezervy a můžeme se zlepšovat. Máme stále na čem pracovat,“ doplnil urostlý forvard.