07.10.2012

Jen ať chodí davy, přeje si Ladislav Lubina

PARDUBICE — Návštěva téměř osmi a půl tisíc diváků si užila vynikající výkon hokejistů HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, kteří doma porazili Liberec 6:2. „Doufám, že se vrací náš výkon na ledě a s ním i nálada do kabiny i hlediště. Věřím, že i v dalších zápasech navážeme na zlepšené výkony z tohoto víkendu,“ řekl po skončení utkání asistent trenéra Pardubic Ladislav Lubina.

Fanoušci

Návštěvy v domácím trojboji

• Pardubice – Litvínov: 7429 diváků
  • Pardubice – Vítkovice: 7590 diváků
  • Pardubice – Liberec: 8456 diváků

„Chtěli jsme navázat na zlepšený výkon z pátečního zápasu, který jsme zvládli. Do utkání jsme dobře vstoupili, v závěru první třetiny jsme ale o dvoubrankové vedení velice lehce přišli. Podařil se nám však vstup do druhé třetiny, odskočili jsme soupeři na dvě branky a když jsme přidali pátý gól, tak jsme dostali utkání pod kontrolu. Jsem rád, že jsme dneska dali o trošku víc branek než je náš průměr na utkání a že jsme zápas v poklidu dohráli,“ hodnotil povedený duel s Libercem.

Pardubičtí hokejisté vstřelili v 8. minutě dva góly v rozmezí patnácti sekund. Marek Pinc se poměrně rychle pakoval z kasy, v čase 7:28 nastoupil Ondřej Pavelec. „Dostali jsme se lacino do vedení, potvrdilo se, co říkám pořád dle rčení ‚není ranky, není branky‘. V krátkém časovém úseku jsme ale o vedení přišli. Myslím si, že o výsledku utkání rozhodl náš vstup do druhé třetiny, kdy jsme odskočili na 4:2 a krátce na to přidali pátou branku. Pak jsme zápas překlonili na naši stranu a kontrolovali jej,“ ohlédl se za povedenou podívanou.

Hlavně druhá třetina stála za to! Pardubice ji vyhrály 3:0 na branky, soupeře přestřílely 17:7. Tribuny s nadšením tleskaly. „Po celý zápas jsme hráli dobrý hokej, navázali jsme na zlepšený výkon v pátečním zápase. Už to mělo něco společného s hokejem, jsme rádi, že se nám to podařilo a byl bych velice rád, kdyby herní krize byla minulostí a my opět předváděli hokej jako dneska,“ konstatoval Ladislav Lubina.

Nedělní duel navštívilo zhruba o tisíc diváků více oproti tomu pátečnímu. „Člověk si toho hned všimne,“ chválil pardubický trenér. „Jsme rádi, že lidé se vrací na stadion, vždyť pro něj lední hokej hrajeme! Budeme rádi, když na nás budou chodit davy,“ pokračoval.

Další zápas čeká na pardubické hokejisty v pátek, to na východ Čech přiletí Kometa Brno. „To bude velmi zajímavé utkání, ale nezapomeňme na dohrávku ve Vítkovicích, ve které chceme navázat na zlepšené výkony z víkendu,“ uzavřel Ladislav Lubina.