12.07.2014

Hřiště vyrostlo, hokejová škola startuje v neděli odpoledne

PARDUBICE — V neděli 13. července 2014 začne první ročník Hokejové školy HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Hned první den se její účastníci mohou těšit na zajímavý program, jehož vrcholem bude rozřazení hokejistů do tří tréninkových skupin.

Hokejová škola HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Oficiální začátek Hokejové školy HC ČSOB Pojišťovna Pardubice je stanoven na druhou hodinu odpolední. „Počítáme s tím, že rodiče přivezou děti postupně. Každý účastník hokejové školy projde řádnou registrací, obdrží od nás akreditační kartičku, samolepku na místo v kabině a na helmu. Po ukončení registrací program rozdělíme: pro rodiče jsme připravili informativní schůzku v restauraci Hattrick, kde jim řekneme veškeré informace o hokejové škole, děti mezitím projdou vstupními testy a také si zahrají,“ řekl ředitel hokejové školy Pavel Rohlík.

Po skončení testů a her bude pro účastníky připravena svačina a v 18.00 hodin se všichni mohou těšit na společné fotografování na parkovišti u ČEZ Areny. Na ní během soboty vyrostlo mobilní hřiště s hokejovými brankami. „Tuto plochu budeme samozřejmě využívat na rozcvičky, hry a suchou přípravu. Dále máme k dispozici travnaté plochy na Letním stadionu, gró naší hokejové školy bude samozřejmě probíhat v malé hale ČEZ Areny na ledě,“ podotkl.

V případě nepříznivého počasí může část „suchých“ tréninkových jednotek probíhat v tělocvičně Základní školy Bratranců Veverkových. „Jsme rádi, že nám vedení školy vyšlo vstříc a budeme mít tělocvičnu v případě nouze k dispozici. Rád bych touto cestou poděkoval jejímu vedení za ochotu. Škola je v docházkové vzdálenosti od ČEZ Areny, snad ale počasí vyjde tak, že nebudeme muset této možnosti využít,“ nechal se slyšet s tím, že hráčům bude také k dispozici střelnice v malé hale arény.

Účastníci hokejové školy se určitě těší také do Aquacentra Pardubice, kde mohou zregenerovat po náročných trénincích, určitě uvítají také možnosti návštěvy Lanového centra Pardubice. „Provozovatelé se k nám zachovali fantasticky, tato zpestření si děcka určitě užijí. Věřím, že se nám podařilo připravit pro ně opravdu zajímavý týden, na který budou dlouho vzpomínat,“ uvedl Pavel Rohlík.

Na internetových stránkách Hokejové školy HC ČSOB Pojišťovna Pardubice je již k dispozici týdenní tréninkový plán. „Chceme, aby rodiče byli maximálně informováni, budeme rádi, když se přijdou na nás podívat. Vzhledem k tomu, že může dojít k operativním změnám, tak vždy připravíme denní program s časy tréninků,“ doplnil ředitel hokejové školy. Samozřejmostí Hokejové školy HC ČSOB Pojišťovna Pardubice je zdravotnický dozor, zařízení broušení bruslí a dalšího hokejového servisu.

Hokejová škola HC ČSOB Pojišťovna Pardubice potrvá až do soboty 19. července 2014 s tím, že v pátek 18. července 2014 večer je pro její účastníky nachystáno příjemné překvapení v Lanovém centru Pardubice.

Denní plán Hokejové školy HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – neděle 13. července 2014

• 14.00 – 15.00 hodin: prezence účastníků hokejové školy (parkoviště u ČEZ Areny)
  • 15.30 hodin: informativní schůzka rodičů hokejové školy (restaurace Hattrick)
  • 15.30 – 17.30 hodin: trénink na suchu, testy a hry (hokejová plocha na parkovišti a Letní stadion)