13.11.2014

Hokejový svaz uvolnil pravidlo o nasazování mladých hráčů

PRAHA — Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje na svém jednání dne 13. listopadu 2014 rozhodl, že v době závěrečné přípravy a průběhu mistrovství světa juniorů do dvaceti let bude v obou nejvyšších soutěžích přerušena účinnost části pravidla upravujícího zařazování mladých hráčů na soupisky k utkáním.

V období od 13. prosince 2014 do 7. ledna 2015 se pravidlo nebude vztahovat na dvacetileté a mladší hokejisty, kluby budou moci v tomto období zařadit na soupisku maximálně dvaadvacet hokejistů, z toho 2 brankáře bez omezení věku a 20 hráčů, z nichž 17 může být ve věku třiadvacet let a starších.

Aby byl zachován princip rovných podmínek, rozhodnutí se vztahuje na všechny kluby Tipsport extraligy a první ligy, ať už jejich hráči budou v nominaci na mistrovství světa figurovat, či nikoli. Rozhodnutím reaguje Výkonný výbor ČSLH mj. na skutečnost, že v juniorské reprezentaci ve srovnání s minulostí významně vzrostl podíl hokejistů, kteří nastupují v nejvyšších domácích soutěžích.

V pardubickém A týmu pravidelně hraje trojice hokejistů, kteří mají šanci probojovat na letošní juniorské mistrovství světa – obránce Jan Ščotka a útočníci Michael Špaček a Daniel Voženílek.

Jan Ščotka zaznamenal v Tipsport extralize jednu asistenci v deseti odehraných zápasech, v juniorském týmu si drží statistiku jednoho získaného bodu na zápas. Michael Špaček má výbornou bilanci sedmi kanadských bodů v sedmnácti zápasech, dvakrát se prosadil gólově. V současné době je bohužel na marodce. Daniel Voženílek se sice v Tipsport extralize bodově neprosadil, nicméně se může v sedmnácti zápasech pochlubit solidním Radegast indexem 32. V juniorském týmu hraje prim – ve čtrnácti zápasech vstřelil osm branek a přidal devět asistencí.