07.01.2015

Hokejisté Pardubic budou hrát doma v Tipsport areně

PARDUBICE — Pardubická multifunkční aréna mění po letech své jméno. Od středy 7. ledna 2015 bude její název Tipsport arena. Rozvojový fond Pardubice, a. s. a hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice uzavřely se společností Tipsport víceletou trojstrannou smlouvu o vzájemné spolupráci, jejíž součástí je také pojmenování haly. Součástí podepsaného kontraktu je také rozšíření prezentace společnosti Tipsport přímo v aréně.

Hokejisté #hcpce budou hrát domácí zápasy @telh_cz v #Tipsport areně!

Fotka zveřejněná uživatelem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice (@hcpce),

„Dobře víme, že aréna v Pardubicích je dlouhodobě nejnavštěvovanější hokejovou halou u nás. Nejen z tohoto pohledu je naše spojení s arénou logické. Jsme generálním partnerem Tipsport extraligy, významným partnerem českého sportu a jsme proto rádi, že jméno naší společnosti může nést i pardubická aréna. Sázková kancelář Tipsport je nyní partnerem dvou hokejových hal, a to Tipsport areny, ve které hraje Sparta Praha a nyní i domácí arény pardubických hokejistů. Je symbolické, že první hokejové utkání pod novým názvem sehrají právě týmy hrající v Tipsport arenách již tento pátek,“ řekl Lubomír Ježek, vedoucí oddělení PR a sponzoringu společnosti Tipsport.

„Pardubická multifunkční hala, nyní Tipsport arena má výbornou polohu takřka přímo v centru krajské metropole. Všichni věříme, že i takto nově pojmenovaná hala si udrží primát nejnavštěvovanější hokejové arény u nás a i nadále zůstane oblíbeným domácím prostředím pro pardubické basketbalisty, mladé hokejové hráče a širokou veřejnost našeho města,“ nechal se slyšet Martin Charvát, primátor statutárního města Pardubice.

„Jsme rádi, že se nám podařilo domluvit na vzájemné spolupráci se společností Tipsport. Věříme, že bude oboustranně prospěšná. Partnerství s multifunkční arénou v centru města, ve které se ročně koná více než sto akcí. Tipsport arena Pardubice bude hostit řadu významných, kulturních, společenských a komerčních akcí a společnosti Tipsport přinese i významný přesah z oblasti sportu do jiných sfér,“ uvedl Jiří Komárek, předseda představenstva Rozvojového fondu Pardubice, a. s., který Tipsport arenu vlastní a spravuje.

Uzavřená spolupráce je velmi důležitá i pro pardubický hokejový klub, který je nejvýznamnějším nájemcem Tipsport areny. „Bylo pro nás zásadní uzavřít dlouhodobý kontrakt s renomovanou společností a jsme samozřejmě rádi, že se nám to povedlo v krátké době. Náš klub se sázkovou kanceláří Tipsport dlouhodobě spolupracoval již dříve, a to i nad rámec generálního partnerství Tipsportu v rámci hokejové extraligy a věřím, že i oboustranně úspěšná předchozí spolupráce byla impulzem pro uzavření smlouvy o titulárním partnerovi domácí areny našeho týmu, která se pyšní dlouhodobě nejvyšší návštěvností v naší soutěži, ale i skvělou atmosférou hokejových zápasů,“ pronesl Ondřej Šebek, generální manažer klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Tipsport arena v Pardubicích je největší mimopražskou halou u nás, má výbornou polohu takřka přímo v centru krajské metropole. V letech 2001 a 2007 prošla dvěma rozsáhlými rekonstrukcemi, po nichž činí její kapacita pro hokejová utkání 10 194 míst. V její útrobách nalezla moderní zázemí mládežnická mužstva HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. V Tipsport areně hrají některé domácí zápasy také basketbalisté BK JIP Pardubice, dále se v ní koná řada kulturních a společenských akcí.

V Tipsport areně nechybí výborné zázemí pro fanoušky, její součástí je také sedmadvacet sky boxů. Přímo u arény je parkoviště s kapacitou 350 míst. Stala se i místem konání významných mezinárodních akcí mistrovství světa v ledním hokeji hráčů do dvaceti let v letech 2002 a 2008, utkání Ligy mistrů ve futsale, mistrovství světa v inline hokeji, zápasů reprezentačních týmů České republiky v ledním hokeji, basketbalu, či házené.