25.10.2014
(HoH)

Hattrick? Naposledy asi v osmé třídě, směje se Samuel Rudy

PARDUBICE — Revanš za páteční prohru A týmu s Mladou Boleslaví se starším dorostencům HC ČSOB Pojišťovna Pardubice povedl znamenitě. Mladí Východočeši přejeli Středočechy jednoznačně 8:2, třemi brankami se v utkání blýskl obránce Samuel Rudy, jenž hned po skončení zápasu spolu s Adamem Ružičkou odcestoval na reprezentační sraz do Bratislavy.

„Ani si moc nepamatuji, kdy jsem naposledy vstřelil tři branky. Možná to bylo v osmé třídě,“ pousmál se pardubický zadák, který má na svém kontě devět kanadských bodů (3+6) v rozeběhnuté sezoně.

Samuel Rudy vstřelil první gól v čase 6:00, druhý přidal o necelých dvacet minut později. „Ani jsem nemyslel, že bych mohl dokonat hattrick. Ale jak jsme postupně navyšovali náskok, tak jsem si říkal, že by se to nakonec mohlo povést,“ poznamenal pardubický zadák. Jeho tým nakonec vyhrál šestibrankovým rozdílem.

#hockey#win#slavia#last#game#czech#and#slovakia#U16

Fotka zveřejněná uživatelem samuel rudy (@samko43) dne

Třetí gól vsítil hned na začátku třetí třetiny. „Měl jsem obrovskou radost!“ přiznal a doplnil: „Aby obránce vstřelil tři branky, to se stává málokdy, vážím si toho!“ A navíc ještě přidal dvě asistence, čili z jednoho utkání vytěžil do osobních statistik pět kanadských bodů!

Pardubičtí starší dorostenci mají letos proti Mladé Boleslavi stoprocentní bilanci: dvakrát vyhráli 3:2, teď střelecky explodovali. „S takovým výsledkem jsme dnes vůbec nepočítali. Věděli jsme, že Mladá Boleslav je velmi nebezpečným soupeřem a že musíme hlavně potvrdit získané body. Nakonec se to povedlo takhle, za to jsme pochopitelně velmi rádi,“ nechal se slyšet slovenský zadák.

V mládeži je výborná parta!

Samuel Rudy pochází z východního Slovenska, v Pardubicích hraje třetím rokem… „V Pardubicích je nádherně!“ jedním dechem vykřikl. „Vůbec nepochybuji o ničem, vybral jsem si správně. V mládeži máme fantastický servis, jsem zde nadšený! Teď je na nás, abychom se probojovali do play off, za tím si jdeme.“

Radost mu určitě i dělá mladší bratr Juraj, který nastupuje v mladším dorostu Pardubic. „Jsme oba rádi, že tu můžeme být. Necítíme se tak osamoceni, když to máme domů tak daleko. Celkově je v mládeži výborná parta, kluci nás přijali parádně, nic nám zde nechybí,“ pokračoval.

#Slovakia#ice#hockey#team

Fotka zveřejněná uživatelem samuel rudy (@samko43) dne

Důrazný zadák je slovenským reprezentantem do sedmnácti let. Prakticky hnedka po skončení zápasu odjel na sraz národního týmu, který se na přelomu října a listopadu  zúčastní turnaje U17 World Hockey Challenge v Kanadě.

„Čeká nás výborný turnaj, na kterém získáme další zkušenosti. Už jsem byl jednou v Quebecku, i nyní se velmi těším,“ doplnil šestnáctiletý zadák HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.