26.09.2014
(HoH)

Gól! Tomáš Nosek se prosadil proti Chicagu Blackhawks

DETROIT — Odchovanec pardubického hokejového klubu Tomáš Nosek se ukázal v dnešním přípravném utkání, ve kterém Detroit Red Wings porazil Chicago Blackhawks 3:2. Tomáš Nosek, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, vstřelil gól na 2:0, pak ještě přihrával Andreji Nestrašilovi na vítěznou trefu.

„Povedlo se mi vstřelit branku po zemi k tyči. Dostal jsem hezkou přihrávku od Justina Abdelkader přímo před bránu, byl jsem tam sám,“ pousmál se Tomáš Nosek, který v zápase odehrál čtrnáct minut v zápase v osmnácti střídáních, v hodnocení účasti na ledě má dva kladné body, třikrát vystřelil na chicagskou branku.

V Detroitu je podle svých slov velmi spokojený. „Cítím se velmi dobře a snažím se plnit to, co po nás chtějí. Hrál jsem oba zápasy s Andrejem Nestrašilem, se kterým si rozumíme. Hráli jsme ještě s Abdelkaderem, jedná se o výborného hokejistu, se kterým si hodně rozumíme. Super spolupráce,“ chválil expardubický forvard a doplnil: „Hráli jsme i přesilovky a to nám pomohlo hodně. Byli jsme hodně ve hře a měli dobrý ice time.“

„On je hráč, je si jistý, opravdu velmi dobrý. Tomáš má vysokou kvalitu, dělá výborné věci. Mám ho velmi rád,“ řekl na adresu Tomáše Noska kouč Detroitu Mike Babcock, který nešetřil na webových stránkách klubu chválou nejen na adresu expardubického útočníka, jenž se gólově prosadil po bekhendové střele.

„Tomáš Nosek sehrál opravdu výborný zápas, totéž Adam Nestrašil. Oba chlapci jsou velmi dobří,“ doplnil přísný trenér.