02.10.2014

FOTOGALERIE: Univerzita Pardubice se chystá na derby

PARDUBICE — Ve čtvrtek ráno absolvovali studenti Univerzity Pardubice poslední trénink na ledě před východočeským derby. Trenér Petr Filip z Katedry tělovýchovy a sportu měl k dispozici přes dvacet hráčů, z tribuny kontroloval počínání svých svěřenců Vladimír Martinec.

„Měli jsme k dispozici přes dvacet hráčů, trénink vedl zkušený Jakub Bažant a měl svou kvalitu. S ubývajícím časem do začátku utkání se všichni více těšíme na univerzitní derby. Snad to bude výborný zápas,“ řekl po skončení tréninku kouč Filip.

Univerzitní tým posílí pro středeční duel i hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. „Z A týmu máme přislíbeno, že za nás nastoupí obránce Jan Škvor a útočník Jaroslav Moučka. Tři čtvrtiny našeho univerzitního kádru tvoří hráči, kteří prošli pardubickou mládeží. Kluci se znají, jsou výborná parta – to je ostatně základ pro dobrý tým,“ spokojeně poznamenal.

Univerzitní derby se ve velké hale ČEZ Areny koná ve středu 8. října 2014 od 18.00 hodin, o tři hodiny později začne v nedalekém AFI Paláci afterpárty. „Hradec Králové jsme ve finále akademických her v minulé sezoně vloni porazili 2:0. Věřím, že se nám podobně povede také odveta a zvládneme ji vítězně. Po zápase se všichni potkáme na afterpárty – mám moc rád Rybičky 48, na ni se také těším!“ doplnil Petr Filip.

Veškeré informace o chystaném univerzitním derby naleznete na webu www.derbyuniverzit.cz. Vstupenky jsou v prodeji na obou školách, případně na pokladnách ČEZ Areny. Přijďte podpořit svou školu!