11.04.2014

FOTOGALERIE: Hokejisté se rozloučili se sezonou s fanoušky

PARDUBICE — Několik stovek fanoušků pardubického hokeje se přišlo ve čtvrtek spolu s hráči rozloučit s uplynulou extraligovou sezonou 2013/2014. I přes občasnou nepřízeň počasí si „hockeytown“ užil parádní hokejové odpoledne.

Rozloučení se sezonou navázalo na tiskovou konferenci hokejového klubu, na které zhodnotil skončenou sezonu a nastínil plány pro tu příští. Generální manažer klubu představil nového sportovního manažera HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, kterým se stal Dušan Salfický.

„Chci, aby mé poznatky a zkušenosti přispěly klubu ke stabilizaci kádru, abychom hráče neměnili jak na kolotoči. Je potřeba se vychovávat naše mladé kluky, s tím souvisí vzdělávání našich trenérů, abychom patřili mezi nejlepší mužstva. Nebudu hovořit o výsledcích, ale uděláme všechno pro to, abychom zvýšili kredit pardubického hokeje a opět byli ještě většími fandy s tím, že nejedeme na hokej s tím, že uvidíme, jak to dopadne, ale že jedu na super hokej,“ řekl.

Fanoušci rádi zatleskali i v okamžiku, kdy se na pódiu objevil Petr Čáslava, jenž se po čtyřech sezonách vrátil na východ Čech. „Už se zase učím česky,“ usmál se rodák z Kolína. „Mezi KHL a naší extraligou není velký rozdíl, česká extraliga je kvalitní, kolikrát nabídne i hezčí hokej. Chci předvádět dobrý hokej, který se bude líbit nám a samozřejmě fanouškům,“ doplnil.

Po moderovaném hodinovém programu na pódiu absolvoval celý mančaft vyjma nepřítomných reprezentantů autogramiádu, ta byla poslední pro Dušana Salfického v roli hráče.