23.01.2015
(HoH)

Dvojice Pardubáků obdržela pozvánku do reprezentace

PARDUBICE — Obránce Petr Čáslava a útočník Lukáš Radil figurují v nominaci České republiky pro dvojutkání s Ruskem v rámci Euro Hockey Tour v Karlových Varech a v Praze začátkem února. Kapitán A týmu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice oblékne dres národního týmu poprvé v sezoně, to čtyřiadvacetiletý odchovanec má letos na svém kontě již v pěti utkáních. Náhradníkem je Tomáš Zohorna.

Petr Čáslava Lukáš Radil
Petr Čáslava v reprezentaci: 184 utkání, 4 branky Lukáš Radil v reprezentaci: 12 utkání, 2 branky

V letošní sezoně dochází k těsnějšímu propojení Euro Hockey Tour s projektem Euro Hockey Challenge, který čtyři roky umožňoval kvalitní přípravu na mistrovství světa proti dalším hokejovým výběrům. Pardubičtí hokejisté si tak zahrají za národní tým nejprve ve čtvrtek 5. února 2015 ve vyprodané KV Areně a o dva dny později v pražské O2 areně, která hlásí čtrnáct tisíc rozebraných vstupenek.

Obránce Petr Čáslava odehrál za pardubický tým všech devětatřicet extraligových utkání, v nich vstřelil sedm branek a navrch přidal deset nahrávek. V hodnocení účasti na ledě má pěkných pět kladných bodů, na trestné lavici pobyl šestadvacet minut.

Útočník Lukáš Radil je třetím nejproduktivnějším Pardubákem v této sezoně s bilancí deseti gólů a třiadvacet asistencí ve všech devětatřiceti zápasech. Ve statistice plus mínus má dva kladné body, vyloučen byl desetkrát na dvě minuty.

Z hráčů, kteří prošli pardubickým klubem a nyní působí v zahraničí, jsou nominováni obránce Jan Kolář z Admiralu Vladivostok (43 zápasů – 6+9, +13 v účasti na ledě a 59 trestných minut) a útočník Petr Koukal působící v helsinském Jokeritu (48 zápasů – 10+18, +17 v účasti na ledě a 26 trestných minut).

Nominace české reprezentace na utkání s Ruskem

Brankáři:

Alexandr Salák (Sibir Novosibirsk, KHL), Jakub Kovář (Avtomobilist Jekatěrinburg, KHL).

Obránci:

Ondřej Němec (CSKA Moskva, KHL), Jak Kolář (Admiral Vladivostok, KHL), Petr Zámorský (Blues Espoo, Finsko), Petr Čáslava (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice), Michal Kempný (HC Kometa Brno), Jakub Krejčík (Örebro Hockey, Švédsko), Lukáš Krajíček (Dynamo Minsk, KHL), Rostislav Klesla (HC Oceláři Třinec), Martin Ševc (Skellefteå AIK, Švédsko).

Útočníci:

Roman Červenka (SKA Sankt Petěrburg, KHL), Jan Kovář (Metallurg Magnitogorsk, KHL), Vladimír Sobotka (Avangard Omsk, KHL), Jiří Novotný (Lokomotiv Jaroslavl, KHL), Martin Zaťovič (Lada Togliatti, KHL), Jakub Klepiš, Martin Adamský (HC Oceláři Třinec), Radek Smoleňák (MODO Hockey, Švédsko), Petr Koukal (Jokerit Helsinki, KHL), Milan Gulaš (Färjestads BK, Švédsko), Martin Ručinský (HC Verva Litvínov), Lukáš Radil (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice), Ondřej Roman, Vladimír Svačina (oba HC Vítkovice Steel), Dominik Simon (HC Škoda Plzeň).