12.10.2012
David Záruba

Diváci byli fakt úžasní, rozplýval se David Krejčí

PARDUBICE — Odkrytá branka, gólman pomalu klouzající do své pozice a puk přímo na volej. Situace, ve které by téměř každý hokejista okamžitě pálil. Ne tak David Krejčí. Ten si kotouč zastavil a na první pohled nepochopitelně vyčkával, aby následně vyslal geniální přihrávku Hemskému na vítězný gól. Lahůdková akce poprvé zlomila Kometu v základní hrací době.

„Pro mě osobně to byl hodně těžký zápas. Stejně jako všechny předchozí, protože mám ještě nějaké mezery v tréninku. Každopádně je super, že jsme vyhráli,“ liboval si po zápase centr první lajny, který se asistencí podílel i na Starého pojistce do prázdné branky.

„Kometa byla dvě třetiny lepší, jejich hráči měli lepší pohyb. Pak jsme ale zabrali a vybojovali vítězství,“ ohlédl se Krejčí za průběhem utkání, které Pardubice ovládly skvělou třetí třetinou, již vyhrály v poměru 3:0 a natáhly domácí sérii vyhraných zápasů na tři.

Ukázali jsme, že se nebojíme

Repríza jarního finále nabídla kromě osmi branek také řadu tvrdých soubojů, často na hranici pravidel. Žádný zákrok však nepřesáhl únosnou mez, důrazná hra jen okořenila třaskavý mač. „Musíme bránit brankáře a svoje hráče, to jinak prostě nejde. My jsme takto zvyklí z NHL,“ konstatoval David Krejčí, který se mnohokrát vydal do klinče se soupeři.

„Brno nám chtělo vnutit tvrdou hru. My jsme ukázali, že se jich nebojíme a drželi v tomto směru krok. Od třetí třetiny jsme byli lepším týmem, což se projevilo i na výsledku a zápas jsme dotáhli ke třem bodům,“ byl rád Krejčí, jehož tradičně oslovila fantastická atmosféra panující zejména ve třetí třetině v ČEZ Areně.

David Krejčí

David Krejčí v Pardubicích

• 4 zápasy
  • 2 góly
  • 2 asistence
  • 4 body
  • +1 v hodnocení +/−
  • 0 trestných minut

„Tohle bylo moje třetí domácí utkání a musím říct, že diváci jsou zápas od zápasu lepší. Dneska byli fakt úžasní a to se hraje opravdu nádherně,“ rozplýval se šestadvacetiletý útočník. I díky divácké podpoře Krejčího tolik nemrzí, že NHL, kde obléká dres Bostonu Bruins, ještě nezačala.

„Mluvil jsem o tom s reportéry, ale nějak na to nemyslím. Jsem rád, že můžu být v Pardubicích, kde si zahraji český hokej před kamarády a rodinou,“ uvedl Krejčí. „Chci tady ještě pár zápasů zůstat a pomoct Pardubicím. Moc se mi tady líbí a hraje se mi výborně,“ pochvaloval si útočník.

O neúspěšných jednáních v zámoří má David Krejčí pravidelné zprávy, ale nijak zvlášť se po nich nepídí. „Dostávám na telefon zprávy o tom, co se zrovna děje. Vždycky se podívám, abych věděl, ale jinak to vůbec neřeším,“ uzavřel spokojený hráč.