18.12.2014
(HoH)

Další ocenění: Dominik Hašek míří do Síně slávy IIHF

CURYCH — Hokejová síň slávy Mezinárodní hokejové federace se rozrostla o sedm nových členů. Jedním z nich je i legendární brankář Dominik Hašek, který se tak dočkal dalšího ocenění své výjimečné kariéry. „Jsme velmi pyšní za nové členy síně,“ řekl prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel. Slavnostního uvedení se dočká během mistrovství světa v České republice.

„Noví členové  Síně slávy Mezinárodní hokejové federace mají za sebou úspěšnou kariéru, prokázali obrovské odhodlání v touze uspět. Hráli na nejvyšší úrovni, představují samotnou podstatu síně slávy,“ doplnil René Fasel v tiskové zprávě Mezinárodní hokejové federace.

Dominik Hašek byl nedávno uveden do Síně slávy v Torontu, mateřským Pardubicím pomohl v letech 1987, 1989 a 2010 vychytat mistrovské tituly. Na olympiádě v roce 1998 v Naganu svým výkonem výrazně přispěl k zisku zlatých medailí. Dominik Hašek je také dvojnásobným vítězem Stanleyova poháru v letech 2002 a 2008.

V průběhu kariéry získal řadu individuálních ocenění, šestkrát například převzal Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře NHL a dvakrát Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče soutěže. Loni v prosinci byl uveden do Síně slávy pardubického hokeje, jeho číslo devět bylo navždy vyřazeno, letos v březnu do klubové Síně slávy Buffala.

Dominik Hašek je druhým pardubickým hokejistou, který se dočká tohoto významného ocenění, v roce 2001 byl do Síně slávy Mezinárodní hokejové federace uveden legendární útočník Vladimír Martinec.

Dosavadní čeští členové Síně slávy Mezinárodní hokejové federace

Quido Adamec, Vladimír Bouzek, Vlastimil Bubník, Luděk Bukač, Josef Černý, Jaroslav Drobný, Karel Gut, Ivan Hlinka, Jiří Holeček, Jiří Holík, Vladimír Kostka, Oldřich Machač, Josef Maleček, Vladimír Martinec, Bohumil Modrý, Václav Nedomanský, Milan Nový, František Pospíšil, Jan Suchý, Miroslav Šubrt, František Tikal a Vladimír Zábrodský.