23.10.2012
Jan Hrabal, Pavel Kadeřábek

A teď zkrotit Piráty! Pardubice míří bojovat na led nováčka

PARDUBICE — Po výhrách ve Zlíně a doma s Třincem čeká na hokejisty HC ČSOB Pojišťovna Pardubice dnes od 17.30 hodin zápas v Chomutově. Východočeši touží oplatit Pirátům porážku z úvodního vzájemného utkání, v ČEZ Areně jim podlehli 3:4 po samostatných nájezdech.

15. kolo: Piráti Chomutov – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
  • Chomutov třikrát za sebou doma vyhrál, z toho dvakrát v prodloužení, čili získal celkem sedm bodů.
  • Čtyři z posledních šesti zápasů nováčka soutěže se rozhodovaly v prodloužení.
  • Pardubice vyhrály pět z posledních sedmi zápasů.
Úterý 23. října 2012 od 17.30 hodin, Nová aréna, Chomutov

„Všichni si moc dobře pamatujeme, jak poslední vzájemný zápas dopadl. Chceme to soupeři minimálně vrátit. Chomutovské mužstvo se posílilo o Radka Dudu a Michaela Frolíka s Milanem Jurčinou, kteří dělají dobré výsledky. Chomutov je příjemným překvapením soutěže,“ vysekl kompliment do tábora protivníka trenér HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Pavel Hynek.

Ten nabádá své svěřence k maximálně koncentrovanému a pracovitému výkonu. „Musíme se připravit na zápas s tím, že ho jdeme vybojovat a odmakat. Nesmíme se dopouštět výpadků jako s Třincem ve druhé třetině, kdy jsme si mysleli, že budeme vyučovat profesorský hokej. To se nesmí stávat!“ poznamenal pardubický kouč.

Trenér Pardubic věří, že se před zápasem zúží marodka pardubického týmu. Do posledního utkání nezasáhli obránce Marek Ďaloga a útočníci Jiří Cetkovský, Jan Starý a Lukáš Radil, jenž je v dlouhodobé rekonvalescenci.

„Marek Ďaloga již trénuje, Jirka Cetkovský to zkouší, ale při vyšších otáčkách jej bolí krk. Tam to bude možná chvíli trvat. Honza Starý měl nastřelený kotník, ten se rozhodne na rozbruslení před zápasem,“ řekl Pavel Hynek.

Kdo bude chytat? To si nechal pro sebe… „Máme dva vyrovnané gólmany, ve Zlíně předvedl Dušan Salfický fantastický výkon, nechci používat velká slova, ale určitě v tomto utkání zamotal Aloisi Hadamczikovi hlavu,“ usmál se trenér Východočechů. „Stát se může všechno,“ doplnil dobře naladěný kouč Pardubic.

Aktuálně z chomutovské kabiny

Piráti si užívají roli nováčka extraligy a zatím podávají více než dobré výkony, proto jim patří zatím osmé místo. V posledním zápase se chomutovští hokejisté představili na ledě úřadujícího vicemistra Komety Brno, kde prohráli 1:3.

V čele produktivity Pirátů figuruje Michael Frolík, který si v devíti odehraných zápasech připsal třináct bodů za devět branek a čtyři asistence. Za ním je v závěsu Lukáš Pulpán, který má jedenáct bodů za jednu branku, kterou vstřelil v minulém kole proti Kometě Brno a deset asistencí, což ho posunulo na dělené první místo v kanadském bodování obránců Tipsport extraligy.

Do chomutovských řad se v minulém kole vrátil po zranění oka Petr Jíra, chybět naopak bude Radek Duda s Milanem Procházkou, který utrpěl otřes mozku.

Sestavy z minulého utkání

Piráti Chomutov Řehoř – Jurčina, Pulpán, Rýgl, Bartejs, Palin, Mrázek, Rutta, Lučka – Frolík, Kraft, Hřebejk – Hruška, Zálešák, Hrabák – Jíra, Polák, Důras – Lušňák, Sikora, Hromas.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Salfický – Benák, Kolář, Vašíček, Kindl, Píša, Kočí, Drtina – Hemský, Krejčí, Kousal – Brendl, Zohorna, Buchtele – Bartek, Beech, Somík – Semorád, Nosek, Šagát.

Představení soupeře

Piráti Chomutov

Oficiální název klubu: Piráti Chomutov
Adresa: Piráti Chomutov, Mostecká 5773, 430 01 Chomutov

Internetové stránky: www.piratichomutov.cz
E-mail: klub@piratichomutov.cz
Telefon, fax: 474 699 100, 474 699 102

Rok založení klubu: 1945
Klubové barvy: bílá, modrá a červená
Kapacita stadionu: 5050 míst (z toho 4020 k sezení)
Mistr ligy: nikdy
V nejvyšší soutěži: od roku 1951 do roku 1964, v sezoně 1967/1968, v sezoně 1973/1974, od roku 2012
Názvy klubu: 1945 – ČSK Chomutov, 1949 – ZJS spojené ocelárny Chomutov, 1951 – Sokol hutě Chomutov, 1953 – TJ Baník Chomutov ZJF, 1958 – Baník VTŽ Chomutov, 1960 – VTŽ Chomutov, 1991 – KLH VT VTJ Chomutov, 1996 – KLH Chomutov, 2011 – Piráti Chomutov

Předseda představenstva: Ing. Jaroslav Veverka, MBA
Generální manažer: Ing. Jaroslav Veverka

Trenér: Jiří Doležal
Asistent trenéra: Leo Gudas a Stanislav Mikšovic

Poslední zápasy v extralize

Sezona Bilance Skóre Zápasy
2012/2013 0 – 0 – 0 – 1 – 0 3:4 3:4N
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).
K – kontumace, P – prodloužení, N – samostatné nájezdy

Hráli v týmu soupeře

Zdeněk Ondřej Piráti Chomutov HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

Okénko do extraligové historie