4.2.2018
Václav Petrů, Jan Hrabal

Jeden gól nestačil, Dynamo prohrálo v Brně 1:2

BRNO — Hokejistům Pardubic nevyšlo předposlední venkovní utkání před olympijskou přestávkou, na ledě Komety nestačili 1:2. Jedinou branku Východočechů vsítil Marek Trončinský v oslabení.

Tipsport extraliga, 47. kolo, neděle 4.2.2018, DRFG Arena

Kometa Brno

2:1
0:1, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 24:42 Vincour (5/5), 30:14 R. Zohorna (5/5) – 12:36 Trončinský (Kaut, Dušek; 4/5). Rozhodčí: Bejček, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:3 (0:2, 2:0, 2:1). Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7265. Střely na branku: 38:14 (20:6, 12:8, 6:0). Srážky: 5:4. Vhazování: 32:25. Blokované střely: 10:5. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Nejlepší hráči: Marek Langhamer – Ondřej Kacetl.
Kometa Brno: Langhamer – Krejčík, Němec, Gulaši, Štencel, Bartejs, Malec – Zaťovič , Holík, Kratochvíl – Vincour, Hruška, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, Čermák, Vondráček – R. Zohorna.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Čáslava, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Hrabal, Holland – Starý, Marosz, P. Sýkora – Treille, Tomášek, Svoboda – Perret, Poulíček, M. Kaut – Beran, Dušek, Bojko.

Dynamo přijelo na jih Moravy v přece jen trochu proměněném složení. Do Brna nemohl ze zdravotních důvodů přijet Tomáš Rolinek, jehož nahradil v prvním útoku Jan Starý. Do sestavy Východočechů se po nemoci vrátil Vladislav Bojko.

Marek Trončinský poslal po efektním blafáku do vedení

První třetina se nesla ve znamení jasné střelecké převahy brněnské Komety. Domácí přestříleli východočeského soupeře jasně 20:6. Prosadit se přes výborně chytajícího brankáře Pardubic Kacetla se ale modrobílým v první třetině nepovedlo. Východočeský fantom si poradil se zakončením Zaťoviče z mezikruží, z podobné pozice se netrefil Hynek Zohorna. Nejblíže první brance se domácí ocitli po ostré ráně Ondřeje Němce od modré, kterou tečoval Zaťovič mezi betony pardubického brankáře, jenže puk doklouzal těsně mimo tyč.

Tlak mohli domácí umocnit v první početní převaze, kterou si zahráli ve 12. minutě. Z gólu se ale radovali hosté. Kaut našel ve vlastním oslabení úplně volného Marka Trončinského, který překonal Langhamera bekhendovým blafákem -0:1.

Domácí si zahráli přesilovku ještě na sklonku první části, v obrovské příležitosti pálil Holík z voleje nad odkrytou bránu.

Aktivnější Kometa otočila vývoj utkání

Jasnou střeleckou převahu promítli domácí do skóre ve druhé části. Ve 25. minutě se kotouč odrazil od mantinelu na Tomáše Vincoura číhajícího v mezikruží, jenž z první zblízka propálil Kacetla – 1:1.

. Tlak modrobílého celku gradoval, až vyústil v další branku. Radim Zohorna ve 31. minutě aktivním forčekinkem vybojoval puk u modré čáry a hnal se sám na Kacetla, jehož si položil na led a kličkou do forhendu zařídil obrat v utkání – 2:1.

Hosté si ve 34. minutě zahráli déle než minutu trvající přesilovku pět na tři, před níž si dopřáli oddechový čas. Hosté si vytvořili mohutný tlak, ale Langhamer podržel domácí mužstvo. Dvoubrankový náskok mohl Kometě zajistit před koncem prostřední části Nečas, jeho šikovná teč ale zamířila mimo bránu a následně Holík z dobré pozice z mezikruží nepřekonal připraveného Kacetla.

Brno nedovolilo Pardubicím vyrovnat

Ve třetí části byli na tahu hosté, ovšem za celých dvacet minut nedokázali Langhamera přímo ohrozit! Pardubice si přitom zahrály hned dvě početní převahy. Kometa bez větších komplikací kontrolovala vedení a mohla přidat uklidňující trefu. Po Haščákově teči kotouč zamířil mezi Kacetlovy betony, ale mimo tyč. V 53. minutě zůstal po souboji otřesený Martin Dočekal, jehož museli z ledu odvážet na nosítkách. Ve zbytku utkání modrobílí drželi puk daleko od Langhamera, a dokráčeli k zasloužené výhře.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): „Je až k nevíře, jak zápas, v němž jsme dominovali herně i na šance, je až do samého závěru dramatický. Pokud bychom měli dnes lepší produktivitu, tak mohlo být v polovině utkání rozhodnuto. Klíčové při naší střelecké neproduktivitě bylo výborně zahrané oslabení ve třech a dvě oslabení v závěrečné třetině. Těžko se dá mužstvu něco vyčítat. Hráli jsme nátlakově, stříleli. To všechno hráči splnili. Pardubice měly výborného brankáře Kacetla. My potřebujeme zlepšit produktivitu.“

Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): „Nepodařilo se nám navázat na výkon z minulého zápasu proti Plzni. První třetina byla z naší strany ještě dobrá, získali jsme jednobrankový náskok. Ve druhé třetině se zvýšilo tempo. Vyrobili jsme dvě hrubé chyby, z obou Kometa vstřelila branky. Potom už jsme se snažili pouze dotáhnout náskok soupeře. Měli jsme přes minutu přesilovku pět na tři, kterou jsme nezvládli a nedali gól. Ve třetí třetině si už Kometa zápas pohlídala. Vyrovnat se nám už nepodařilo.“