13.06.2017

Charitativní fotbalové utkání se blíží. Veškerý výnos věnujeme malé Eričce, ubezpečuje Tomáš Rolinek

PARDUBICE — Spojit odvěké hokejové rivaly, kteří spolu v následující extraligové sezoně sehrají 250. utkání v naší nejvyšší soutěži? Kapitánovi Dynama, který hrál i v pražské Spartě, se to podařilo! Tomáš Rolinek již v tuto středu uspořádá charitativní fotbalové utkání Dynamo–Sparta, jehož výtěžek poputuje na konto malé Eričky, jež si pomoc zaslouží. Úvodní výkop na fotbalovém hřišti v Srchu u Pardubic je naplánován na půl šestou hodinu večerní. Počasí bude dle předpovědi ideální, a to slunečné s teplotou lehce před dvacet stupňů Celsia.

„Tento nápad jsme dostali s manželkou. Mám rád fotbal, tak jsme se rozhodli uspořádat charitativní utkání, které věnujeme malé Eričce. Veškerý výnos ze vstupného, sponzorských darů a dalších příspěvků věnujeme na její konto,“ říká Tomáš Rolinek, který si přeje, aby na zápas dorazilo co nejvíce fanoušků, aby prospěch jeho akce byl co největší.

Kdopak si do Srchu přijede zahrát, na koho se mohou fotbaloví a hokejoví fanoušci těšit?
„Věřím, že jsme dali dohromady zajímavá jména v obou mužstvech. Za Spartu nastoupí Jiří Novotný, třináctinásobný český mistr a fotbalový internacionál, David Výborný, Lukáš Pech, Petr Kumstát a další. Za Dynamo si dovolím vyjmenovat vicemistra Evropy Luboše Kubíka, Aleše Hemského, Petra Průchu, Petra Sýkoru, Dušana Salfického, Adama Svobodu a nejen ty. Chtěl bych všem poděkovat, že přijedou a tuto charitativní akci podpoří.“

Dát všechno do kupy není snadné…
„Obrovsky mi se skládáním týmu pomohl sparťanský kustod Josef Toma. Bez něj bych nedal sparťanské mužstvo dohromady. S organizací utkání mi je nápomocno hokejové Dynamo, vděčný jsem za pomoc Nadaci Lenky a Romana Šmidberských, která také přispěje do celkového výtěžku benefičního utkání. Už vloni se naše kabina stala patronem Elišky, a to právě na popud této nadace, která jí dlouhodobě pomáhá. I proto jsem se rozhodl podpořit tuto akci.“

Otec – kapitán a syn – naděje Dynama. 📷 @skorpik_vl

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

Důležitý bude výtěžek ze vstupného, že?
„Určili jsme jej opravdu symbolické – činí padesát korun pro dospělého a dvacet korun pro děti. Všechny vybrané peníze věnujeme po skončení utkání paní Malátové, mamince malé Eričky. Kdo si koupí vstupenku, jeho lístek půjde do losování o přestávce, hlavní cenou, kterou věnoval hokejový klub, jsou dvě permanentky na extraligovou sezonu v hodnotě deset tisíc korun. Pokud někdo přispěje vyšší částkou, budeme jedině rádi, budeme mít připravenou kasičku. Domluvili jsme se sparťany, že každá kabina vybere finanční prostředky mezi sebou a celkovou sumu po skončení utkání předáme. Všichni si přejeme, aby byla co nejvyšší.“

V jakých dresech oba mančafty proti sobě nastoupí?
„Zajistila nám je společnost Joma, Dynamo bude hrát v bílých, Sparta pochopitelně v tradičních rudých. Každý hráč si svůj dres podepíše a věnuje jej do internetové aukce, jejíž výtěžek opět poputuje malé Eričce. Vzhledem k tomu, že nedávno oslavila čtvrté narozeniny, tak jsme nechali vyrobit dresy Dynama i Sparty rovněž s tímto číslem, ty podepíše celá kabina daného týmu a také jej zařadíme do dražby. Budeme hrát se dvěma balony, ty podepíší všichni hráči a také si je budou moci fanoušci koupit.“

Předpokládám, že s rodinou malé Eričky jste v kontaktu, že?
„Lidí, kteří si zaslouží pomoci, je více. Během minulého hokejového ročníku jsme se rozhodli podporovat Eričku a s manželkou Darinou jsme Renátě Malátové, její mamince, přislíbili, že v naší pomoci budeme pokračovat, bude-li taková možnost. Plníme naše slovo ze sezony, proto jsme se rozhodli toto fotbalové utkání věnovat právě Eričce. Rád bych ještě doplnil, že nejsem na tom s vymýšlením všeho sám, nápomocna mi je manželka Darinka, hlavně to byl její nápad. Bez ní bych takovou akci těžko dával do kupy.“

Charitativní fotbalové utkání pro Eričku: Dynamo–Sparta