23.04.2017

„Jsem rád, že tahle sezona končí a že ji máme za sebou“

PARDUBICE — Nejvytíženějším hráčem celé extraligové baráže byl jednoznačně brankář Martin Růžička. Potvrdil svou obrovskou psychickou odolnost a i díky němu zůstává Dynamo extraligové. „Obrovská úleva. Sezona byla strašně dlouhá a psychicky náročná. Jsem rád, že končí a máme ji za sebou,“ řekl po posledním zápasu sezony.

Pardubický odchovanec odchytal 737 barážových minut. „Důvěry od trenérů si vážím. Když člověk chytá více utkání za sebou – hned se cítí lépe. Hodně se mnou pracoval pan Pavel Marek, chodil za mnou, vždy mě naladil,“ řekl brankář, který prolínací soutěž odchytal s úspěšností zákroků 90,48 % a průměrem 2,44 obdržené branky na zápas.

„Přišel plný barák, na první děkovačku všichni lidé zůstali, to byla fantazie. Já byl ale úplně vypnutý – moc si toho nepamatuji. A jak budu odpočívat? V pondělí si jdu zahrát golf, moc se na něj těším,“ pokračoval pro klubový YouTube kanál.