18.3.2015
Lukáš Štěrovský, Jan Hrabal

Mladší dorostenci vyhráli v Hradci Králové. V pátek odveta!

HRADEC KRÁLOVÉ — S plnou parádou vstoupili do souboje o účast na finálovém turnaji mladší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Na ledě mistrovského Hradce Králové dokázali vyhrát 2:1 a v sérii hrané na dvě vítězná utkání se ujali důležitého vedení. Branky hostí vstřelili Michal Pochobradský a Filip Zadina. Druhý zápas je na programu v pátek 20. března 2015 od 16.00 hodin v pardubické Tipsport areně.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, SF1, středa 18.3.2015, Fortuna aréna

Mountfield HK

Dynamo Pardubice

1:2
0:1, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 57:09 Matouš (Šalda) – 10:45 Pochobradský (Zadina), 50:45 Zadina (Ružička). Rozhodčí: Veinfurter – Machač, Veselý. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. Diváci: 299. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Mountfield HK: Vomáčka – Gaspar, Jonáš, Lelek, Muška, Pohl, Šalda – Dvořák, Hašek, Havelec, Hladík, Jakubec, Jirásek, Maršík, Martinec, Matouš, Mazura, Růta, Síla, Štohanzl.
Dynamo Pardubice: Vlk – Dubovči, Javůrek, Leder, Mert, Oliva, Sýkora, Trejbal, Žouželka – Blümel, Bucek, Černý, Chára, Kaut, Machač, Machala, Matýs, Pochobradský, Ružička, Zadina, Zahradník.

Komentář

Domácí tým v první části hry tahal za kratší konec. Již ve 3. minutě musel Vomáčka řešit samostatný únik Ružičky, s jehož střelou doprostřed brány si ale poradil na výbornou.

Minuta šestá, ta samá situace v bleděmodrém, i podruhé Vomáčka tváří v tvář pardubickému hráči – jednalo se o Zadinu – uspěl. Nicméně v desáté minutě jej zachránilo břevno a z následující akce to již bylo 0:1, když Pardubice poslal do zaslouženého vedení Michal Pochobradský, který dorazil střelu Filipa Zadiny.

Velký problém domácím činily hlavně vlastní přesilové hry, v nichž se několikrát museli dokonce bránit akcím ze strany hostů. Ke konci třetiny naopak sudí poslal Lvy dokonce do tří, jenže ti v oslabené formaci Pojišťovákům odolali. Pardubičtí se o výhodu navíc sami rychle připravili faulem, skóre tak změny nedostálo.

Na začátku další části prvního semifinálového utkání pokračovali hosté v nastoleném trendu z první třetiny, avšak s tím, jak postupně čas ubíhal, byli to Královéhradečtí, kdo začal diktovat tempo utkání a dostávat se do šancí častěji než soupeř.

To ale neznamenalo, že Vomáčka byl úplně bez práce. Proti zakončení Machače z přečíslení dvou na jednoho musel hodně rychle sklapnout své betony, což se mu podařilo.

Štohanzl mohl Vlka překonat ze skrumáže, jenže všechny jeho pokusy o střelu zblokovali obránci hostí. Stejně jako střelu z první Filipa Jiráska, který mířil do odkryté klece. Štohanzl se před koncem prostřední periody přece jen branky dočkal, jenže rozhodčí gól pro úmyslné kopnutí kotouče neuznal, což znamenalo, že Hradec Králové měl před poslední částí stále jednobrankové manko.

Jestliže ve druhé části byl domácí celek postupně lepším týmem, poslední třetina přinesla zvýšenou aktivitu hostí a srovnání sil. Hradec Králové se už do prostoru před brankářem Vlkem neprobíjel zdaleka tak snadno a často jako v předešlých momentech hry.

Šance k vidění byly na obou stranách. Kaut krásnou přihrávkou nalezl Zahradníka, jemuž ve skórování zabránil výborný Vomáčka. Stejně tak sebral hradecký brankář gólové naděje Ružičkovi, který se na několikrát snažil protlačit puk do brány mezerou mezi levým betonem a tyčí, avšak neúspěšně.

Pardubice však přece jen skórovaly, to když se z přesilové hry prosadil ranou z kruhu Filip Zadina – 0:2.

Domácí se nevzdávali a dokázali ještě snížit a zdramatizovat závěr zápasu. Dělovku Šaldy, jenž chvíli předtím nastřelil tyč, Vlk neudržel a Mikuláš Matouš neměl problém snížit na konečných 1:2.