30.10.2014
(HoH)

Lukáš Radil a Tomáš Zohorna pojedou na turnaj Karjala

PARDUBICE — Trenér národního týmu Vladimír Růžička dnes dopoledne oznámil nominaci české reprezentace pro blížící se turnaj Karjala. Do Finska poletí také pardubičtí útočníci Lukáš Radil a Tomáš Zohorna.

Lukáš Radil prožívá i letos výbornou sezonu, v posledním extraligovém utkání posbíral čtyři asistence, celkem má na svém kontě devatenáct bodů (4+15) v šestnácti zápasech.

Tomáš Zohorna v posledních dvou zápasech skóroval a získává svou formu. „Pozvánka mě velmi potěšila. V závěru minulé sezony jsem se zranil, cítím se lépe a lépe. Jsem rád, že mohu reprezentovat, hodně mě podpoří, abych byl zase starý Zohorna“ pousmál se hráč s číslem 79.

Nominace české reprezentace na turnaj Karjala (6.–9. listopadu 2014, Helsinky a Leksand):

Brankáři:

Pavel Francouz (HC Verva Litvínov), Šimon Hrubec (HC Oceláři Třinec).

Obránci:

Petr Zámorský (Blues Espoo, Finsko), Jakub Krejčík (Örebrö Hockey, Švédsko), Ondřej Vitásek (Bílí Tygři Liberec), Bohumil Jank, Martin Pláněk (oba Mountfield HK), Vojtěch Mozík (HC Škoda Plzeň),  Vladimír Roth, Milan Doudera (oba HC Oceláři Třinec), Adam Polášek (HC Sparta Praha), Michal Kempný (HC Kometa Brno).

Útočníci:

Radek Smoleňák (TPS Turku, Finsko), Michal Birner, Tomáš Kubalík (oba KalPa Kuopio, Finsko), Petr Pohl (Eisbären Berlin, DEL), Ondřej Roman, Vladimír Svačina (oba HC Vítkovice Steel), Tomáš Filippi, Jakub Valský (oba Bílí Tygři Liberec), Daniel Přibyl (HC Sparta Praha), LUKÁŠ RADIL a TOMÁŠ ZOHORNA (oba HC ČSOB Pojišťovna Pardubice), Jakub Orsava (HC Oceláři Třinec), Jakub Lev, Dominik Simon (oba HC Škoda Plzeň), Petr Holík (PSG Zlín).