25.10.2014
Adam Joska

Starší dorostenci zdemolovali Mladou Boleslav 8:2!

PARDUBICE — Nejlepší zápas soudě dle skóre sehráli v sobotu po poledni v malé hale ČEZ Areny starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Mladí Východočeši rozstříleli Mladou Boleslav 8:2! Hattrick zaznamenal obránce Samuel Rudy, dvě přesné trefy přidal Miroslav Rohlík, z gólů se radovali také Dominik Dušek, Vojtěch Budík a Filip Roubal.

RAKO extraliga staršího dorostu, 16. kolo, sobota 25.10.2014, ČEZ Arena Pardubice

Mladá Boleslav

8:2
3:0, 3:1, 2:1
Branky a nahrávky: 6:00 Rudy (Rohlík, Budík), 15:35 Rohlík (Zadina), 19:48 Dušek (Boček), 20:36 Rohlík (Martinec), 25:49 Rudy (Zadina, Martinec), 39:59 Budík (Rohlík), 40:53 Rudy (Zadina), 58:00 Roubal (Rohlík) – 36:27 Kalaš (Skořepa), 51:00 Ficek (Kalaš, Vajsejtl). Rozhodčí: Veinfurter – Budínský, Tasch. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 60. Střely na branku: 51:18. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1, 7:2, 8:2.
Dynamo Pardubice: Červený – Boček, Budík, Faltys, Horyna, Kučera, Mikulčák, Rudy, Vála – Dušek, Hoskovec, Krejčík, Martinec, Petrus, Rohlík, Roubal, Ružička, Voženílek, Zadina.
Mladá Boleslav: Krofta (25:49 Marek) – Marček, Mattis, Mlčoch, Řečinský, Tesař, Vodseďálek – Dančišin, Ficek, Kalaš, Kroni, Planý, Prokop, Rypar, Skořepa, Straka, Uřidil, Vajsejtl, Vaníček.

Zápas začal ve vlažném tempu, diváci v malé hale pardubické ČEZ Areny čekali na první vážnější šanci až do šesté minuty, která byla zároveň gólová. Miroslav Rohlík poslal puk na Samuela Rudyho, jenž zkusil vypálit, to gólman nečekal a otevřel skóre utkání – 1:0.

O deset minut později Zadina vyslal do útoku Miroslava Rohlíka, jenž se své šance zhostil na výbornou, střelou přes obránce navýšil vedení svého celku – 2:0.

Ani oslabení nezastavilo pardubické mladé naděje, Matouš Boček dokázal v obranném pásmu obrat obránce soupeře o kotouč a založil rychlou protiakci. Poté poslal kotouč na Dominika Duška, který se nemýlil a tesně před koncem první periody se prosadil v početní nevýhodě - 3:0.

I do druhé třetiny vstoupily Pardubice úspěšněji než soupeř, Miroslav Rohlík již podruhé v tomto duelu překonal gólmana Kroftu a jeho celek vedl jednoznačně o čtyři branky – 4:0.

Po šesti minutách hry v druhé periodě vybídl Zadina ke střele Samuela Rudyho, jenž také vsítil svou druhou branku v duelu a vyhnal Krofu z brány, v brankovišti ho nahradil David Marek – 5:0.

Tři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky se poprvé dokázali prosadit také hosté z Mladé Boleslavi, za záda gólmana Červeného dokázal procpat kotouč Michal Ficek – 5:1.

Pardubickým svěřencům se přesně se sirénou podařilo vstřelit šestý gól, zasloužil se o to svou dělovkou Vojtěch Budík – 6:1.

Do poslední části hry vstoupili Východočeši opět úspěšněji, Zadinův střelecký pokus ještě Marek dokázal zlikvidovat, ale Samuel Rudy ho už z malé vzdálenosti dokázal překonat, což se mu povedlo dnes již po třetí a završil tak hattrick – 7:1.

Mladoboleslavským se alespoň mírně povedlo korigovat výsledek, i podruhé se Michalu Fickovi povedlo překonat Červeného. svou pohotovou ranou snížil na rozdíl pěti branek – 7:2.

Dvě minuty před koncem poslal Miroslav Rohlík přesný pas na Filipa Roubala, který završil pardubickou kanonádu – 8:2. Východočeši potvrdili roli favoritta a jasně přehráli svého soupeře rozdílem šesti branek.