25.10.2014
(HoH)

Tomáš Mojžíš odchází do finského TPS Turku

PARDUBICE — Obránce Tomáš Mojžíš, který pomáhal na začátku nové sezony Pardubicím, opouští východní Čechy a přesouvá se na sever. Kolínský rodák se domluvil na působení ve finském TPS Turku, stane se tak spoluhráčem beka Jakuba Nakládala.

„Jsme rádi, že jsme se s Tomášem domluvili na jeho působení v Pardubicích a věřím, že tak jak on pomohl nám svými výkony, tak i náš klub, ve kterém se mohl opět ukázat, pomohl Tomášovi získat zahraniční angažmá,“ řekl generální manažer klubu Ondřej Šebek.

Tomáš Mojžíš nenastoupil k pátečnímu utkání proti Mladé Boleslavi, s již bývalými spoluhráči se po jeho skončení rozloučil. „Děkujeme Tomášovi za jeho měsíční služby, které byly cennou pomocí i pro něj a přejeme mu v novém působišti mnoho štěstí,“ doplnil sportovní manažer klubu Dušan Salfický. Dvaatřicetiletý bek odehrál za Pardubice šest utkání, v nich vstřelil jednu branku a na další přihrál. V hodnocení účasti na ledě zaznamenal tři kladné body.