06.04.2009
Jan Hrabal, Tomáš Čekal, foto: www.hc-kometa.cz

Pardubičtí páťáci jsou nejlepší! Vyhráli Pohár České republiky

BRNO — Se zlatými medailemi se z víkendového turnaje v Brně vrátili hokejisté 5. tříd HC Pardubice. Ti dokázali vyhrát Pohár České republiky 5. tříd a získat tak mistrovský titul této mládežnické kategorie.

Pardubičtí mladíci postoupili na turnaj po vítězství v Krajském přeboru přípravek 5. tříd. Z 20 odehraných zápasů jich 18 vyhráli a jasně ovládli tuto soutěž. V sezoně prohráli pouze dvakrát doma s Hradcem Králové, na ledě rivala zase vždycky dokázali vyhrát.

„Věděl jsem, co v klukách je. Hodně hráčů letos chodilo hrávat za šestou třídu, takže byli vyhraní z žákovské ligy. Další věcí, co jim pomohlo, bylo to, že byl ten turnaj ze začátku na třikrát deset minut, a pak na třikrát patnáct minut, oproti dvacetiminutovým třetinám z žákovské ligy. Ten rozdíl je potom opravdu znát, a ta síla se vážně ukázala. Jsem hrozně rád, že se to klukům povedlo,“ hodnotil vystoupení svých svěřenců na turnaji trenér 5. třídy HC Pardubice Luděk Salava.

Luděk Salava

„Sešly se zde opravdu nejlepší týmy z celé republiky. To můžu jednoznačně potvrdit. Za tu sezonu, co jsme se s týmy potkávali, tak zde byla absolutní špička. Tím, co předvedli organizátoři tohoto turnaje, se jen ukázalo, když se dělá něco opravdu s chutí, s radostí pro děti, tak je z toho potom takové vyústění, že to musí těšit všechny kolem, když vidí tu spokojenost trenérů, hráčů, hlavně těch dětí a rodičů kolem,“ řekl trenér vítězného týmu.

Východočeši v celém průběhu turnaje prohráli pouze poslední zápas v základní skupině se Zlínem, ostatní duely s přehledem vyhráli. Ve skupině B porazili postupně Litoměřice, Třinec a Spartu Praha.

Luděk Salava

V semifinále play off se Pardubice střetly v derby s Kolínem, který rozdrtili 8:2. Ve finále nedali šanci Kometě Brno 4:1.

„Finále pro nás začalo dost nepříjemně, protože jsme brzy dostali branku. Každá taková situace samozřejmě ten tým trošku srazí na kolena. Díky zlepšené obraně celého mužstva a s vědomím toho, jakou máme sílu v útoku, se nám podařilo v první třetině vyrovnat a skončilo to až závěrečným pojišťovacím gólem na 4:1. Myslím, že od druhé třetiny jsme měli zápas pod kontrolou. Jsem rád, že se ukázala útočná síla tohoto mančaftu, který celou sezonu zdolával soupeře tlakem a útočnou pojetím hry,“ doplnil Luděk Salava.

Zápasy ve skupině B

1. zápas, pátek 3. dubna 2009 od 13.20 hodin:
HC PARDUBICE – HC STADION LITOMĚŘICE 6:4.
Dušek 3, Kusý 2, Bažant.

2. zápas, pátek 3. dubna 2009 od 17.40 hodin:
HC PARDUBICE – HC OCELÁŘI TŘINEC 5:3.
Branky Pardubic:
Kusý 2, Dušek, Augsten, Martinec.

3. zápas, sobota 4. dubna 2009 od 10.40 hodin:
HC PARDUBICE – HC SPARTA PRAHA 4:1.
Branky Pardubic:
Dušek 2, Voženílek, Martinec.

4. zápas, sobota 4. dubna 2009 od 16.00 hodin:
HC PARDUBICE – HC RI OKNA ZLÍN 0:2.

Tabulka skupiny B

Pořadí Mužstvo Zápasy Výhry Remízy Porážky Skóre Body
1. HC Pardubice 4 3 0 1 15:10 6
2. HC Oceláři Třinec 4 3 0 1 7:6 6
3. HC Sparta Praha 4 2 0 2 8:6 4
4. HC RI Okna Zlín 4 2 0 2 5:3 4
5. HC Stadion Litoměřice 4 0 0 4 6:16 0

Zápasy play off

Semifinále, neděle 5. dubna 2009 od 9.30 hodin:
HC PARDUBICE – SC KOLÍN 8:2 (3:0, 1:1, 4:1).
Branky Pardubic:
Kusý 3, Voženílek, Dušek, Martinec, Bureš, Bažant.

Finále, neděle 5. dubna 2009 od 17.00 hodin:
HC PARDUBICE – HC KOMETA GROUP 4:1 (1:1, 2:0, 1:0).
Kusý 3, Dušek.

Celkové pořadí turnaje

1. HC Pardubice
  2. HC Kometa Group
  3. HC Oceláři Třinec
  4. SC Kolín
  5. HC Energie Karlovy Vary
  6. HC Sparta Praha
  7. HC RI Okna Zlín
  8. HC Mora Olomouc
  9. HC České Budějovice
  10. HC Stadion Litoměřice

HC Pardubice – vítěz Poháru České republiky 5. tříd

Brankáři:
Milan Klouček a Josef Mudruňka.

Obránci:
Vojtěch Faltys, Lukáš Kučera, Daniel Voltner, Jan Šklíba, Matěj Berný, Rostislav Tichý a Vojtěch Budík.

Útočníci:
Jan Bečka, Denis Kusý, David Voženílek, Dominik Dušek, Dominik Augsten, Jakub Martinec, Michaela Pejzlová, Ondřej Bažant, Dominik Bureš, Roman Bor, Dominik Kubišta, Petr Voldán, Patrik Heřmanský a Michal Machač.

Realizační tým:
Luděk Salava (hlavní trenér), Milan Kusý (asistent trenéra), Jaroslav Janiga (asistent trenéra), Michal Machač (vedoucí mužstva).